MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria | Prekvapivo dobrá výdrž

Hoci ponúka Huawei Nova Li-Po batériu s priemernou kapacitou 3020 mAh, jej výdrž je naozaj výborná. Na jedno nabitie sme s týmto smartfónom dokázali fungovať plnohodnotne 2 pracovné dni, pričom sme počas tejto doby odfotili asi 40 záberov, nahrali 5 krátkych videí v maximálnom rozlíšení, 1 hodinu sme strávili klasickým hovorom a zhruba 2 hodiny sme strávili nad aplikáciami a sociálnymi sieťami. Priemerný SoT presiahol 4 hodinovú hranicu, čo je nadpriemerná hodnota. Vďačiť za to môžeme aj procesoru Snapdragon 625, ktorý by je energeticky menej náročný ako napríklad 8-jadrové čipy MediaTek, ktoré dosahujú obdobný výkon. Na zahodenie nebol ani čas nabíjania, ktorý predstavoval menej ako 2 hodiny a 15 minút pri použití originálneho adaptéra.

Samozrejmosťou je aj v prípade modelu Huawei Nova dostupnosť viacerých šetriacich režimov, ktoré predĺžia výdrž batérie vtedy, keď nemáte v dosahu svoju nabíjačku. Tieto režimy fungujú na obmedzení procesov na pozadí, znížení jasu displeja a obmedzenia internetovej komunikácie na pozadí, no v čase núdze sú naozaj praktickými. Celkovo hodnotíme výdrž batérie a všetky funkcie s ňou spojené za nadpriemerné.

Hodnotenie | Huawei Nova

Huawei Nova má rozhodne potenciál na to, aby si získal svojich fanúšikov. Zariadenie, ktoré ponúka kvalitnú konštrukciu, vysoký výkon, pomerne dobre spracovaný systém, priemerný fotoaparát a nadpriemernú výdrž batérie sa môže stať trhákom týchto Vianoc. K zariadeniu ako takému nemáme žiadne väčšie výhrady, teda okrem slabšej kvality fotoaparátu pri zhoršených svetelných podmienkach, no pre nás bol 5-palcový displej už príliš malým. Vieme však, že sa medzi vami nachádzajú práve takí, ktorí hľadajú zariadenia s takto “malým” displejom, a tak to objektívne nehodnotíme ako nedostatok. Za cenu okolo 350 EUR ide o výborne vybavený Android smartfón, ktorý by rozhodne nemal ujsť vašej pozornosti.

huawei-nova-recenzia-fotka-1

Plusy

  • Full HD rozlíšenie displeja pri 5″ uhlopriečke,
  • výkon (3 GB RAM, 8-jadrový Snapdragon 625),
  • výdrž batérie,
  • konštrukčné spracovanie,
  • snímač odtlačkov prstov.

Mínusy

  • horšia kvalita snímok pri zhoršených svetelných podmienkach,
  • malý displej (subjektívne).

Zariadenie na test zapožičala spoločnosť Huawei. 

10.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+