MojAndroid

Po výbornom dojme, ktorý na nás zanechal model Huawei Nova Plus, sme chytali do ruky jeho menšieho súrodenca s viacerými obavami. Model, ktorý sa dizajnom veľmi podobá na Nexus 6P (ktorý mimochodom vyrobil taktiež Huawei), je však natoľko zaujímavý, že zaujal aj ľudí v našom okolí. A to pritom nepatrí medzi high-endy. A prekvapení sme z neho zostali po niekoľkých dňoch používania aj my…

Obsah balenia a unboxing

Huawei Nova unboxing Čo ukrýva balenie #huawei #nova? Recenzia už čoskoro, pýtajte sa, čo vás zaujíma :)

Posted by MojAndroid.sk on 25. október 2016

Konštrukcia: Recyklovaný Nexus 6P

Ak by ste sa pozreli na zadnú stranu novinky Huawei Nova a staršieho Nexusu 6P, pochopili by ste, že obe zariadenia vyrobil Huawei. Čínsky výrobca sa v tomto prípade vôbec netrápil s vymýšľaním niečoho nového a Huawei Nova vytvoril presne v štýle väčšieho Nexusu. Takáto recyklácia je síce netradičná, no nám vôbec nevadí. Huawei Nova vyzerá vkusne, pričom mu podobnosť so známejším Nexusom 6P môže v konečnom dôsledku len prospieť.

huawei-nova-recenzia-fotka-6

Huawei Nova hore, Nexus 6P dole

nexus-6p-ocenenie

Náš tip
RECENZIA | Nexus 6P – najlepší Nexus smartfón v histórii

Huawei Nova sa vďaka svojim malým rozmerom (141,2 x 69,1 x 7,1 mm) drží v ruke naozaj výborne a k dobrému pocitu z držania tohto zariadenia dopomáha aj nízka hmotnosť na úrovni 146 gramov. Samotná konštrukcia je vyrobená z kombinácie kovu a odolného skla, takže už pri prvom pohľade pôsobí luxusne. A tento pocit budete mať z Huawei Nova aj po niekoľkých dňoch používania.

huawei-nova-recenzia-fotka-13

Čo je na konštrukcii tohto zariadenia netradičné, je použitie USB-C konektora, ktorý sa pomaly stáva štandardom u všetkých nových zariadení. Zaujímavým je aj zahnutý zadný kryt, ktorý sa lepšie drží v dlani. Špecifickým je aj gril reproduktoru v spodnej časti konštrukcie a snímač odtlačkov, ktorý nájdete v zadnom kryte. Jeho reakcie boli počas nášho testovania takmer 100-percentné, pričom sme si veľmi rýchlo zvykli aj na jeho umiestnenie.

Celkovo hodnotíme konštrukciu tohto zariadenia ako veľmi vydarenú. Hoci je na nás Huawei Nova už trochu “malým” (má iba 5″ displej), veríme, že existuje skupina používateľov, ktorí hľadajú práve takto malý smartfón s dôstojným spracovaním a dobrou výbavou. A presne takým je Huawei Nova.

Displej: Hoci menší, ale s výborným spracovaním

Pokiaľ máte menšie ruky alebo iba hľadáte zariadenie, ktoré má 5″ displej, tak ste na správnom mieste. Huawei Nova má totižto 5″ displej s Full HD rozlíšením, čo sa dnes už tak často nevidí. Ide o IPS LCD panel, ktorý ponúka veľmi solídne spracovanie farieb aj dobré pozorovacie uhly, a to aj v prípade, že so zariadením pracujete cez deň v exteriéri. O ochranu sa v tomto prípade stará odolné sklo neznámeho typu (tento údaj nie je dostupný ani na webe výrobcu). Inak displej ponúka maximálnu svietivosť 450 nitov a kontrast 1500:1.

huawei-nova-recenzia-fotka-5

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+