MojAndroid

Spoločnosť Huawei pred pár dňami uvidela v reakcii na kauzu Huawei vs USA svoj vlastný operačný systém Harmony Os. To ale nebude jediné softvérové riešenie, ktorým chce byť nezávislejšia od amerického internetového giganta Google. Podľa serveru Gizchina totiž pripravuje svoju vlastnú alternatívu Google Mapám s názvom Huawei Map Kit. V prvej fáze nepôjde o klasickú mapovú aplikáciu s navigáciou, ktorá vám naplánuje trasu autom.

Google Mapy navigácia Bratislava

Základ pre vývojárov navigácii tretích strán

Huawei Map Kit by sa mal objaviť už v októbri. Zo začiatku bude dostupný len formou API pre vývojárov navigačných aplikácií tretích strán. Na mapových podkladoch spolupracuje s ruskou spoločnosťou Yandex a s americkou spoločnosťou Booking pre rezerváciu ubytovania v hoteloch po celom svete. Vďaka tomu bude mať k dispozícii dáta z viac ako 150 krajín.

google mapy ar

Podpora aktuálnych dopravných situácii a AR

Huawei Map Kit bude mať tiež podporu pre dopravné situácie v reálnom čase alebo podporu pre rozšírenú realitu (AR). Vďaka tomu budú môcť aplikácie využívajúce Huawei Map Kit navigovať používateľa cez fotoaparát smartfónu. Pre presnejšie určenie polohy využije Map Kit širokú telekomunikačnú sieť, ktorú Huawei vybudoval pre mobilných operátorov po celom svete.

Náš tip
Huawei Mate 30 Pro: bude predstavený už v septembri? | Dohady
15.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+