MojAndroid

Aj smart hodinky patria k zariadeniam, ktoré pravidelne dostávajú aktualizácie. Medzi spoločnosti, ktoré takto vylepšujú svoje zariadenia patrí aj Huawei, ktorý teraz prichádza s aktualizáciou určenou pre hodinky Huawei Watch GT4. Zhrnutie toho, čo aktualizácia prinesie prináša GSMArena.

Zariadenie od Huawei prišlo na trh len pred zhruba dvomi mesiacmi, kedy malo systém HarmonyOS 4. Teraz prichádza aktualizácia na verziu 4.0.0.122 (C00M02), ktorá prináša až 45,90 MB dát. Postupne prichádza používateľom využívajúcim hodinky upozornenie na aktualizáciu. Tú môžete nájsť v aplikácii Huawei Zdravie, kde rozkliknete Zariadenia -> Huawei Watch GT4 -> Aktualizácia firmvéru.

Čo aktualizácia prináša?

Nová aktualizácia sa zameriava na dve hlavné funkcie. Prvou je sledovanie spánku. Táto funkcia sleduje váš spánok a rovnako tak stav vášho tela počas spánku. Vy si tak môžete po prebudení pozrieť výsledky toho, ako prebiehala vaša noc a prispôsobiť tomu svoje fungovanie. Ak ste mali napríklad krátky REM spánok, môžete prestať pred spaním využívať smartfón, ktorý kvalite spánku neprospieva.

recenzia Huawei Watch GT 4
Huawei Watch GT 4

V novej aktualizácii tak prichádzajú vylepšenia, ktoré spresnia výsledky merania spánku. Druhou oblasťou na ktorú sa aktualizácia zamerala je menštruačný kalendár. Túto funkciu využívajú prevažne ženy, kde si môžu zaznamenávať údaje o svojom menštruačnom cykle a ten ich tak neprekvapí v neočakávaných situáciách. Aktualizácia prináša pár drobných vylepšení pre zlepšenie používateľského zážitku.

Aktualizuje aj konkurencia

Len nedávno priniesol Samsung aktualizáciu pre svoje hodinky Galaxy Watch4. Tá priniesla napríklad novú možnosť spárovať zariadenie s ďalším smartfónov bez potreby resetovania. Okrem toho vám hlasový asistent Bixby konečne môže čítať notifikácie nahlas. Rovnako tak dostali aktualizáciu aj Galaxy Watch5, na ktoré prišla nadstavba ONE UI 5 Watch. V menu s aplikáciami si po novom budete môcť urobiť svoje vlastné priečinky pre rýchlejšie nachádzanie konkrétnych aplikácií.

Náš tip
OPPO chystá v spolupráci s Hasselblad špičkový fotomobil
9.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+