MojAndroid

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic, ktoré boli uvedené minulý mesiac, prišli na trh so vstavaným systémom Wear OS 4.0 a nadstavbou One UI 5 Watch, Ich juhokórejský výrobca teraz spustil aktualizáciu s týmto systémom pre staršie modely Samsung Galaxy Wtach4 a Galaxy Watch4 Classic. Informáciu priniesol portál Droid-life.

Sparovanie s novým smartfónom bez resetovania

Aktualizácia bola spustená v USA s označením firmvéru R870XXU1HWH3 pre model Galaxy Watch4 a R890XXU1HWH3 pre model Galaxy Watch4 Classic. Súčasťou aktualizácie je júlová bezpečnostná záplata. Nový systém prináša množstvo zmien, z ktorých sú niektoré skutočne užitočné.

samsung galaxy watch4
Samsung Galaxy Watch4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Asi najdôležitejšia je možnosť spárovať hodinky s novým smartfónom bez resetovania. Doteraz ste museli po každom sparovaní obnoviť továrne nastavenia hodiniek. Ďalej sú tu nové ovládacie prvky hovorov. Na hodinkách môžete upraviť hlasitosť hovoru, stlmiť zvuk a stláčať čísla na klávesnici počas hovorov, čo sa hodí pri telefonovaní na zákaznícke čísla.

Nové možnosti ovládania a fitness merania

Hlasový asistent Bixby vám konečne môže čítať notifikácie nahlas, ak máte k hodinkám pripojené bluetooth slúchadlá. K dispozícii je aj podpora priečinkov aplikácií. Zariadenie môžete teraz ovládať bez toho, aby ste sa ho dotkli, priradením akcií gestám, ako je potrasenie zápästím, zaťatím päste alebo zvieraním prstov.

Na slúchadlách Galaxy Buds môžete priamo z hodiniek zapnúť a vypnúť 360° zvuk z dlaždice ovládača. Fitness aplikácia Samsung Health pre zmenu dostáva vylepšený koučing spánku, schopnosť automaticky zaznamenávať cyklistické tréningy, čo prispôsobené vytváranie cvičení. Pribudli aj presnejšie výsledky pre beh na trati a prispôsobené zóny srdcovej frekvencie počas behu.

Náš tip
Google Mapy prinášajú označovanie miest pomocou emotikonov

 

9.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+