MojAndroid

Moderný technologický trh je doslova presýtený smartfónmi, ktoré pôsobia jednoducho monotónne. Výrobcovia sa snažia práve pomer displeja ku prednej strane posúvať čoraz ďalej a zabezpečiť tak dokonalý používateľský zážitok pri konzumácii či tvorbe obsahu. Minulý rok sme boli svedkami uvedenia modelu Xiaomi Mi Mix, ktorého displej pokrýval až 91% prednej steny. Svoje novinky v tomto smere pripravuje teraz aj spoločnosť Huawei.

Náš tip
Huawei P10: 5 atraktívnych fotografických funkcií, o ktorých by ste mali vedieť

CEO známej čínskej spoločnosti Huawei Yu Chengdong v rozhovore, pri príležitosti predstavenia nových vlajkových lodí Huawei P10 a P10 Plus, tieto informácie potvrdil. Spoločnosť reálne pracuje na vývoji skutočne bezrámikového telefónu. Displej nového pripravovaného smartfónu má pokryť celú prednú stenu a má ponúknuť nekompromisný dizajn bez rámikov okolo displeja. Podľa CEO spoločnosti, ale takýto smartfón nemáme očakávať v blízkej dobe.

Honor Magic – smartfón s dôrazom na minimálne rámiky okolo displeja

Yu Chengdong sa tiež vyjadril, že tento pripravovaný smartfón spoločnosť Huawei vypustí na trh až v momente, keď bude dizajn privedený k dokonalosti. Huawei údajne pri spomínanom kúsku dáva dôraz najmä na zážitok z používania. O čosi podobné sa pokúšala už dcérska spoločnosť Honor pri modeli Honor Magic. Konkurencia však nespí a konkrétne spoločnosť Xiaomi pripravuje už ďalšiu generáciu modelu Mi Mix , kde plánuje pokryť displejom až 93% prednej strany.

Náš tip
Xiaomi Mi Mix 2 by mal mať displej, ktorý pokryje až 93% prednej strany

Lákajú vás smarfóny s minimálnymi rámčekmi okolo displeja? Čo si myslíte praktickom využití takto zameraných smartfónov? Svoje postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: gizmochina

27.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+