MojAndroid

HTC tento rok prinieslo finálny produkt virtuálnej reality HTC Vive. Headset, ktorý vznikol aj vďaka spolupráci so spoločnosťou Valve, je v podstate tým najlepším, čo virtuálna realita v súčasnosti ponúka. Nová hračka ale nie je vôbec lacná a  Európe vás vyjde na 899 EUR. HTC už spustilo predobjednávky a uvádza, že počas prvých desiatich minút bolo predaných až 15 000 kusov tohto VR headsetu.

HTC-Vive-product-1

Vzhľadom na to, o aký trh sa jedná, ide o skutočne zaujímavé čísla. Tie naznačujú, že záujem o podobné zariadenia je skutočne obrovský a ak by narástlo množstvo dostupného obsahu, je veľmi pravdepodobné, že celý priemysel ešte porastie. Okrem HTC Vive nájdeme na trhu aj ďalší komerčne dostupný produkt Oculus Rift, ktorý bol vo vývoji už pomerne dlho a tento rok sa začal predávať s trochu nižšou cenovkou na úrovni 600 USD.

Očakáva sa, že trh s virtuálnou realitou by mal v tomto roku narásť na úroveň takmer 900 miliónov USD a v ďalších rokoch by mal rast pokračovať. Záujem o toto odvetvie prejavili prakticky všetci veľkí hráči na trhu a bude preto zaujímavé sledovať, aká ďalšia konkurencia pre HTC Vive a Oculus Rift sa ešte tento rok objaví na trhu.

Zdroj: VentureBeat

1.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+