MojAndroid

Podobne, ako to bolo v prípade iných zariadení s virtuálnou realitou, aj o HTC Vive sme už mali k dispozícii väčšinu informácií a chýbalo nám iba vedieť, kedy a za koľko sa začne headset predávať. Teraz už vieme, že okuliare získajú majitelia v apríli a zaplatia za ne 799 dolárov.

To je o celých 200 USD viac ako v prípade zariadenia Oculus Rift, no to už bolo dopredu avizované. V používateľskej verzii pribudla funkcia Vive Phone Services, ktorá umožní odpovedať na hovory, správy a získavať informácie z kalendára. Vpredu tiež nájdeme kameru, ktorá pomôže používateľom lepšie vnímať reálny svet a vylepšené boli aj ovládače zariadenia.

Predstavitelia spoločnosti sa nechali počuť, že zariadenie by teoreticky mohli vypustiť už teraz, no chcú si dať záležať aj na ergonómii, a tak ešte s predstavením počkajú. Predobjednávky by pritom mali začať 29 februára a prvé zariadenia budú používateľom doručené na začiatku apríla.

Za pozvanie na výstavu MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Lenovo, MasterCard, Orange a Samsung.

21.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+