MojAndroid

Pravidelní návštevníci našich Android Roadshow sa určite aspoň raz zastavili pri stánku s virtuálnou realitou. Na ňom sme vám ukázali virtuálnu realitu na okuliaroch Oculus Rift DK2, čo je akási druhá beta verzia okuliarov, ktoré v týchto dňoch konečne vyšli vo finálnej verzii. Oculus Rift však pre nás umreli ešte predtým, ako prišli na trh. Ich cena je totižto na medzinárodnom trhu stanovená na $599, pričom niektoré zdroje uvádzajú, že v Európe by tieto okuliare mohli stáť až 699 libier, čo je približne 940 EUR! To je cena, ktorú sú ochotní zaplatiť naozaj iba zarytí nadšenci.

Oculus-Rift

Pokiaľ si okuliare zakúpite, čakajte, že vám prídu najskôr v júni tohto roka. Hoci sa v balení nachádza niekoľko typov príslušenstva a hier, stále to nie je hodné sumy, ktorú za Oculus Rift musíte zaplatiť. Najmä nie v čase, keď sa na trh dostávajú konkurenti ako HTC Vive alebo VR okuliare k Sony PlayStation 4. Tieto alternatívy ponúkajú, aspoň podľa nás, lepšie riešenie a zaujímavejšie ovládanie ako Oculus Rift, hoci spoločnosť vyvinula nový ovládať Oculus Touch a k okuliarom pridáva aj priamo napojené slúchadlá. Nuž, uvidíme, koľko kusov Oculusov predá spoločnosť v najbližších dňoch, no zdá sa, že odkúpenie Oculusu Facebookom spoločnosti moc neprospelo.

Náš tip
RECENZIA | Oculus Rift DK 2: Virtuálna realita nebola nikdy bližšie

Zdroj: PocketNow

7.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+