MojAndroid

Na výstave MWC 2016 bola témou číslo 1 jednoznačne virtuálna realita. Svoje riešenie v podobe VR okuliarov predstavil naozaj takmer každý výrobca, pričom HTC nebolo výnimkou. Ich headset HTC Vive pritom patrí medzi najlepšie riešenia, nielen po technickej, ale aj softvérovej stránke. Je preto logické, že si naň brúši zuby množstvo fanúšikov virtuálnej reality. Tí ale možno zostanú sklamaní. Cena týchto okuliarov je totižto stanovená poriadne vysoko. Na medzinárodných trhoch sa budú HTC Vive oficiálne predávať za 899 EUR / 990 USD s DPH.

Náš tip
HTC Vive odhalil cenovku, predávať sa začne v apríli | MWC 2016

Hoci nevieme, čo všetko je obsahom balenia, dúfame, že to nebudú len samotné okuliare, ale aj ovládače, pomocou ktorých sa ovláda virtuálna realita v nich. HTC k oficiálnej cene dodalo, že k okuliarom budú pribalené aj aplikácie Fantastic Contraption and Job Simulator a Google’s Tilt Brush 3D drawing, avšak len v prípade, že si okuliare kúpite na predobjednávku. Nuž, veríme, že sa čoskoro dostane tento headset aj na náš trh, aby sme ho pre vás mohli otestovať. Z MWC 2016 vám ale prinášame aspoň jedno krátke video, aby ste mohli vidieť, že nielen s Oculus Rift na hlave ľudia vyzerajú smiešne a robia čudné pohyby. :-)

HTC Vive testing :))) #akoToVyzeraZdruhejStrany #htc #vive #htcvive #virtualnarealita #mojandroidsk #pressatwork

Video uverejnené používateľom MojAndroid.sk (@mojandroid.sk),

Zdroj: HTC

29.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+