MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

BATÉRIA | Huawei na to ide “hrubou silou”

Po stránke kapacity batérie sú tieto vlajkové zariadenia o čosi odlišné. HTC ponúka v útrobách svojho vlajkového smartfónu batériu s celkovou kapacitou 3500 mAh. Huawei však išiel ešte ďalej a kapacita batérie v rámci modeli P20 Pro dosahuje až 4000 mAh. Niet pochýb o tom, že vďaka veľmi dobrej optimalizácii zo strany oboch výrobcov s vami obe zariadenia vydržia plnohodnotný pracovný deň.

Kapacita sa však príliš oklamať nedá. Huawei je jednoducho opäť o krok vpred, a kým HTC sa pýta na nabíjanie v červených číslach v neskorých večerných hodinách, Huawei ponúkne ešte sľubnú rezervu na hodnote 25 – 30% pre nejaký ten nečakaný večerný výlet do mesta. Pokiaľ však tieto výkonné zariadenia budete trochu šetriť, so smartfónom Huawei môžete dosiahnuť aj viac ako len jednodennú výdrž na jedno nabitie. Ak sa vám ale smartfón už definitívne vybije, pozitívom je podpora rýchleho nabíjania v prípade oboch zariadení.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE | HTC U12+ alebo Huawei P20 Pro?

Z pohľadu štandardného používateľa je zrejmé, že na drvivú väčšinu bežných úkonov bude bohato postačovať výkon oboch týchto zariadení. Rozdiel však nastáva v prípade, že sa na výber pozrieme z pohľadu náročnejšieho používateľa. Ten pravdepodobne ocení väčšiu batériu, o čosi lepšiu optimalizáciu systému, ale aj fotografické výsledky smartfónu Huawei. Vo viacerých kategóriách je práve model P20 Pro jednoducho o nejaký ten krok vpred oproti HTC.

Naopak hráči mobilných hier možno ocenia práve výkonný čip Snapdragon 845, s ktorým je kompatibilná väčšina herných titulov v Obchode Play. Silou zvyku a akýmsi kompromisom sú netradičné a nie príliš praktické tlačidlá s vibračnou odozvou na smartfóne HTC, avšak smartfón na druhej strane prekvapí fotografickými výsledkami prednej kamery resp. dvojice týchto kamier.

17.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+