MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

DISPLEJ | Huawei a AMOLED mierne vyhráva

Zobrazovací panel je rozhodne dôležitou súčasťou v prípade vlajkových Android smartfónov. V tomto prípade máme proti sebe 6,1” AMOLED displej na smartfóne Huawei P20 Pro a 6” Super LCD6 panel na smartfóne HTC U12+. Obe zariadenia ponúkajú veľmi dobrý minimálny a maximálny jas či zobrazenie na priamom slnku. V čom sa teda tieto dva zobrazovanie panely líšia?

Ak si odmyslíme výrez v displeji, ktorý je subjektívnou záležitosťou, a je možné ho na smartfóne Huawei skryť, o čosi lepšie si počínal práve Full HD+ displej umiestnený v zariadení od tohto čínskeho výrobcu. Konkurenčné HTC rozhodne nemá zlý displej, je dokonca jemnejší (QHD+), avšak Huawei je o krok vpred sýtosťou a podaním farieb. Ak teda chcete, aby vás displej trochu farbami “rozmaznával,” zvoľte Huawei. Ak chcete naopak o čosi viac reálne farby, je tu k dispozícii vlajkové HTC.

VÝKON | Špička vo svete Android smartfónov

Po stránke výkonu chybu nespravíte kúpou ani jedného z týchto zariadení. V ich útrobách sa nachádza skutočná špička, a teda to najlepšie čo sa aktuálne nachádza vo vlajkových Android smartfónoch. Proti sebe stoja osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 845 doplnený o grafický čip Adreno 630 a takisto osemjadrový procesor HiSilicon Kirin 970 s prvkami umelej inteligencie doplnený o grafický čip Mali-G72 MP12.

Oba smartfóny dokážu spustiť prakticky akúkoľvek aplikáciu alebo hru, ktorá sa aktuálne nachádza v Obchode Play, a to bez zaváhania. Výkon týchto zariadení je jednoducho bez kompromisov, telefóny zvládnu aj náročný multitasking a problémy nenastali ani v prípade graficky náročnejších 3D herných titulov. Výsledky “benchmark” testov si môžete prezrieť na snímkoch obrazovky v priloženej galérii.

PAMÄŤ | Pamäťová karta – áno alebo nie?

V tejto kategórii sa dvojica zariadení mierne rozchádza. Kým Huawei ponúka až 128 GB interného úložiska, ktoré by mali postačovať aj náročnému používateľovi, chýba tu možnosť rozšírenia pamäte prostredníctvom pamäťovej karty microSD. Na druhej strane HTC ponúkne v základnej verzii 64 GB interného úložiska, avšak s možnosťou rozšírenia o pamäťovú kartu microSD (hybridný slot).

Každý používateľ si tak musí určiť svoje priority. Niekto preferuje čo možno najvyššiu hodnotu vnútorného úložiska a niekto na druhej strane možnosť rozšírenia. Istým spôsobom tak ide o subjektívnu záležitosť a nemôžeme jednoznačne konštatovať, ktorá z možností je lepšia alebo výhodnejšia.

ČÍTAČKA ODTLAČKOV PRSTOV | Predná vs zadná strana

Skener odtlačkov prstov je dôležitou súčasťou pre zabezpečenie zariadenia. Aj v tomto prípade však nastávajú odlišnosti. Huawei umiestnil svoj skutočne rýchly senzor na prednú stenu pod displej. V tomto prípade je možné čítačkou nahradiť systémové tlačidlá a vytvoriť tak väčšiu plochu na displeji.

HTC ponúka čítačku odtlačkov prstov na zadnej strane, ktorá je však vhodne umiestnená a ukazovák ľavej či pravej ruky na ňu padne veľmi dobre. Jemne navrch má však v tomto prípade senzor z dielne spoločnosti Huawei, ktorý je nielen praktický, ale aj citeľne o čosi rýchlejší. Bol zároveň aj spoľahlivejší v prípade drobnej mastnoty alebo vlhkosti na prstoch.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+