MojAndroid

Dvojica aktuálnych vlajkových Android smartfónov sa stretla v ďalšom dueli na našom webe. Svoj dizajn, funkcie, vylepšenia od výrobcu a finálnu optimalizáciu proti sebe postavia zariadenia HTC U12+ a Huawei P20 Pro. Ktoré zariadenie zvíťazí tentokrát?

Náš tip
HTC U12+: Telefón príliš citlivý na dotyk | RECENZIA
Náš tip
Huawei P20 Pro: Inovatívny šampión | RECENZIA
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

OBSAH BALENIA | Príslušenstvo v oboch prípadoch

V prípade oboch zariadení dostáva používateľ okrem samotného smartfónu aj čosi naviac po stránke príslušenstva a to sa rozhodne ráta. Huawei a aj HTC prináša USB-C kábel, lokálnu koncovku rýchlonabíjačky a základnú dokumentáciu. Po stránke príslušenstva prichádza následne ochranný kryt na smartfón a tiež slúchadlá priamo v balení. Kryt od Huawei je priehľadný, silikónový a od HTC následne taktiež priehľadný, avšak z tvrdého plastu. Svoju úlohu však splnia, ochránia rohy zariadenia a aj zadnú stenu.

Slúchadlá z dielne HTC majú hrubší kábel a pohodlné, mäkké silikónové koncovky. Slúchadlá od Huawei majú následne tvrdú, plastovú konštrukciu, podobnú známym slúchadlám AirPods. Obe slúchadlá prichádzajú priamo s koncovkou USB-C. Huawei pribalil do balenia aj redukciu z USB-C na 3,5 mm audio konektor v prípade, že chcete použiť vlastné slúchadlá s týmto konektorom.

Rozloženie prvkov zariadenia

Hoci na prvý pohľad môžu byť svojou veľkosťou tieto zariadenia podobné (HTC je o čosi vyššie a hrubšie), isté rozdiely nájdeme aj v rozložení prvkov zariadenia. Huawei ponúka displej s pomerom strán 18,7:9 a ponúka tiež menší výrez v displeji, kde našli svoje miesto senzory, predná kamera, LED dióda a aj sekundárny reproduktor, ktorý dopĺňa ten primárny hlasný, čím vytvára “stereo” efekt. Na druhej strane HTC neobsahuje výrez v displeji a obrazovka tak ponúka pomer strán 18:9. Nad svojím displejom však ponúka hneď dvojicu predných kamier.

Odlišnosti nájdeme aj v prípade umiestnenia čítačky odtlačkov prstov. Huawei ju ponúka na prednej strane pod displejom, pričom je možné ju použiť aj na navigáciu systému. Táto funkcia odstráni systémové tlačidlá a používatelia tak môžu využiť väčšie percento displeja. HTC ponúka svoju čítačku odtlačkov prstov na zadnej strane. Tá je vhodne umiestnená a ukazovák na ňu padne veľmi dobre. Systémové tlačidlá síce HTC obsahuje, je však možné ich “schovať” alebo doplniť napríklad tlačidlom pre vypnutie obrazovky.

Ľavá strana oboch zariadení je prakticky totožná, nachádza sa tu zásuvka pre SIM kartu resp. pamäťovú kartu. Huawei P20 Pro nepodporuje pamäťové karty, naopak HTC stále obsahuje túto možnosť rozšírenia. Pravá strana je v prípade zariadenia od HTC predmetom istej kontroverzie. Sú tu umiestnené netradičné tlačidlá s vibračným motorčekom, ktoré nie je možné fyzicky stlačiť. Vibračná odozva je síce presná ale používanie týchto tlačidiel je jednoducho nepraktické. Štandardné, fyzické a farebne odlíšené tlačidlá na smartfóne Huawei ponúkajú o čosi väčšie pohodlie.

Ani jeden z týchto dvoch aktuálnych vlakových smartfónov už neobsahuje štandardný 3,5 mm audio konektor. Naopak, to, čo majú spoločné je zvýšená odolnosť voči vode a prachu. Huawei zastrešuje certifikácia IP67 a HTC následne certifikácia IP68. Bonusom v prípade zariadenia Huawei je infračervený port umiestnený v hornej hrane pre ovládanie domácej elektroniky či klimatizácie spolu so vstavanou aplikáciou.

HTC zasa ponúka slúchadlá s technológiou HTC USonic a aktívnym potlačením okolitého ruchu. Konštrukčné spracovanie oboch zariadení je skutočne príkladné, pričom ako Huawei, tak aj HTC stavili na kovový rám a lesklú, sklenenú zadnú stenu, ktorá je skutočným magnetom na odtlačky prstov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • KalichVydra

  P20 pro je najlepší smartfón na trhu.

  • Tomas Tomas

   Kde, v Indii?

 • Objektivnost prosím

  P20pro je obyčejná předražená sračka. Sorry, ale ty přesaturované barvy to je odpor, něco jak Samsung. Jeden příklad za všechny ta fotka ze sídliště. Podívej se jak má HTC vcelku přirozenou zelenou a Huawei má fosforovou.

  A tak by jsme mohli pokračovat. Doporučuju zajít na oční, P20pro je jen tuna marketingu, hyperúdajů ve specifikacích, ale výsledek o ničem, který při focení nezvládá základní věc – barvy. A nejen to viz duel s G7, kde ho G7 rozdrtila, kdo to nevidí ať sundá ty růžové Huawei brýle a skočí ke skutečnému očnímu, možná pak rozezná skutečné barvy co vidí venku od těch na displayi

  • Peter Kmec

   Kolega/kolegyňa by mala skúsiť odložiť tú zaujatosť voči značke Huawei. P20 Pro je momentálne najlepší fotomobil súčasnosti, čo už asi XY krát bolo povedané vo všelijakých testoch. Dokonca aj Vami spomínané porovnanie s G7 vyšlo v prospech Huawei. Ono totiž stačí vo fotoaparáte vypnúť AI a farby sú razom úplne niekde inde. Taktiež je možnosť si vo fotoaparáte zvoliť sýtosť (farebnosť) fotografie a tak tieto farby upravovať.
   Lenže kritiku na tento telefón dávajú len ľudia, čo ho nikdy nedržali v ruke a nevedia s ním fotiť…
   Asi toľko k Vášmu srdcervúcemu výlevu o fotoaparáte na Huawei P20 Pro.

   • Objektivnost prosím

    Mně v tom testu dle ukázkových fotek teda líp vyšla G7, nevím jak tobě :)

    Právěže se na to dívám objektivně, nemám ani jeden z telefonů o kterých je řeč, ani HTC. Ale vidím co vychází z toho Huaweie a to prakticky v každém testu na který se podívám vidím jen nějaký přesaturovaný blábol ala Samsung. A pokud recenzenti ve všech recenzích neumí vypnout stupiditu zvanou AI…. jako vážně?

    Vím jak jsou někteří lidi hloupí a vím co považují za “dobrou” fotku a naplkají tuny nesmyslů jen proto, aby si obhájili vergl, co mají doma. Fotil jsem spoustou telefonů, spoustou kompaků, fotím zrcadlovkou a zkrátka když se dívám na to co leze z P20pro ať už tady v tom testu nebo v duelu s G7, tak prostě ne. A už vůbec ne za tu cenu, sorry jako.

    • Slavo Dzuricko

     Ide pravdepodobne o subjektívnu záležitosť, napríklad traja rôzny používatelia s rôznymi skúsenosťami z minulosti budú pravdepodobne hodnotiť smartfóny o čosi odlišne. Testovacie fotografie boli zachytené rovnakým spôsobom, režimom, ktorý výrobca nastavil od výroby a teda tak, ako bude ten daný fotoaparát používať prakticky väčšina štandardných používateľov, a to aj s rôznymi vylepšeniami a funkciami navyše. Kto tieto funkcie používať nechce (vrátane AI doplnkov), pochopiteľne ich môže vypnúť.

     • Tomas Tomas

      Vypnut pred kazdym fotenim, alebo si to mobil pamata?

  • Tomas Tomas

   Ludom presaturujes fotku a sú tešia sa ake to je krasne.

+