MojAndroid

Ak hľadáte štýlové zariadenie, ktoré zaujme svojim dizajnom, no napriek tomu ostane kompaktné a bude sa pohodlne používať, jednou z možností je aj kúpa zariadenia HTC U11 Life. Ide o odľahčenú verziu aktuálneho vlajkového smartfónu HTC U11, no napriek tomu ponúka čítačku odtlačkov prstov na prednej strane a systém vo verzii Android One. Viac plusov a mínusov daného zariadenia si môžete prečítať v tejto recenzii.

Náš tip
HTC U11: Patrí medzi najlepších | RECENZIA
Náš tip
HTC U Ultra: Pekný dizajn nie je všetko | RECENZIA
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

OBSAH BALENIA | USB-C slúchadlá

Zariadenie HTC U11 Life k vám príde v bielej či ľahko krémovej štvorcovej krabičke. Na prvé “ohmatanie” vám materiál balenia môže pripadať ako recyklovaný materiál, napriek tomu, krabička je skutočne pevná. Vo vnútri sa nachádza samotný smartfón, pod ním následne povinná dokumentácia a ihla pre vysunutie zásuvky pre SIM / pamäťovú kartu microSD.

V balení sa nachádza tiež lokálna koncovka 2A nabíjačky, USB-C kábel pre prepojenie s počítačom a pohodlné slúchadlá spolu s náhradnými silikónovými koncovkami v rôznych veľkostiach. Slúchadlá sú dodávané priamo s konektorom USB typu C, keďže zariadenie neobsahuje 3,5 mm audio konektor. Ide o zaujímavý ťah, výrobca v tomto prípade nepoužíva redukciu, ale priame riešenie.

Zaujímavosťou je tiež fakt, že slúchadlá, ktoré nájdete v balení vám budú fungovať len v HTC smartfónoch. Opakuje sa tak podobná situácia ako pri predošlých HTC zariadeniach, ktoré obsahovali konektor USB-C a obdobné slúchadlá. Ak dané slúchadlá pripojíte k inému smartfónu s konektorom USB typu C, hudbu si jednoducho cez nich neprehráte.

KONŠTRUKCIA A DIZAJN | Magnet na odtlačky prstov

Po stránke konštrukčného spracovania odviedol výrobca dobrú prácu a aj napriek tomu, že ide plastové zariadenie, ktoré môže pôsobiť trochu lacno, časti zariadenia držia pevne, nič nepraská a to ani pri silnejšom stlačení. Plastové spracovanie si však odvedie svoju daň na trochu menšej odolnosti pri nárazoch či škrabancoch.

Čo už také pozitívne nie je, smartfón je skutočným magnetom na odtlačky prstov či inú mastnotu. Výrobca zvolil lesklé spracovanie zadnej steny a tiež bočných stien. To síce zabezpečuje efektné zrkadlové odrazy či rôznu hru svetiel pri večernej atmosfére v meste, povrch je však potrebné neustále čistiť. V balení sa nenachádza žiadny ochranný obal či fólia, čo je pri takejto konštrukcii škoda. Navyše cena zariadenia nie je vzhľadom k výbave vôbec nízka, a tak by táto forma príslušenstva rozhodne potešila.

Zadná strana zariadenia je skutočným magnetom na odtlačky prstov, mastnotu či prachové častice.

Konštrukcia tak má svoje plusy aj mínusy, napriek tomu je tu ešte jedna vlastnosť, ktorá môže pri kúpe zariadenia rozhodnúť. Ide o certifikáciu IP 67 pre zvýšenú odolnosť voči vode a prachu. Smartfón tak odolá nielen príležitostnému dažďu, prežije tiež celkové ponorenie do hĺbky jeden meter a to až po dobu 30 minút.

Rozloženie prvkov zariadenia

Predná strana zariadenia obsahuje 5,2″ displej s pomerne širokými rámčekmi okolo, hrany zariadenia sú zaoblené a teda celkovému uchopeniu zariadenia to neprekáža. Ide však o estetický prvok, ktorý sa na rok 2017 veľmi nehodí a smartfón aj vďaka tomu pôsobí na prvý pohľad – lacno. Nad displejom sa nachádza reproduktor pre telefonovanie, skupina senzorov, notifikačná LED a predná “selfie” kamera. Pod displejom sa nachádza vo výraznej brade čítačka odtlačkov prstov (zároveň aj kapacitné tlačidlo domov) a tiež dvojica podsvietených kapacitných systémových tlačidiel.

Horná hrana zariadenia je domovom zásuvky pre SIM kartu a pamäťovú kartu microSD. Nachádza sa tu tiež sekundárny mikrofón. Na spodnej, takisto zaoblenej hrane sa nachádza mikrofón, jeden hlasný reproduktor a tiež konektor USB typu C, ktorý je umiestnený v pravom rohu dolnej hrany. Pripomíname, že smartfón neobsahuje 3,5 mm audio konektor.

Bočné hrany zariadenia sú opäť plastové, lesklé a zaoblené. To bohužiaľ prispieva k tomu, že smartfón má tendenciu vyšmyknúť sa aj pri štandardnom používaní v jednej ruke. Situáciu by opäť pomohol zachrániť jednoduchý kryt, ktorý však v balení nenachádzame. Ľavá hrana je prázdna. Tá pravá ponúka tlačidlo pre reguláciu hlasitosti a tlačidlo zapnutia. Tlačidlá sú umiestnené vo veľmi dobrej úrovni a tlačidlo vypnutia je navyše zvýraznené malými zúbkami pre jednoduchšie rozlíšenie. Ide o dobrý a hlavne praktický prvok.

V rámci rozloženia prvkov nám chýba už len zadná stena. Tá je, ako už bolo spomenuté, magnetom na odtlačky prstov a ponúka ľahko vystupujúci objektív fotoaparátu (riešením by bol opäť jednoduchý kryt), LED blesk, logo výrobcu HTC a tiež logo systému Android One, ktorý sa nachádza v útrobách zariadenia. Okrem toho sa na zadnej strane nachádzajú v spodnej časti už len povinné informácie o produkte.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+