MojAndroid

Nová séria HTC U smartfónov prináša pre používateľov na výber zo všetkých veľkostí displejov. Na výber máte totižto nielen HTC U Play s 5-palcovým zobrazovacím panelom, ale aj U11 s 5,5″ a HTC U Ultra, ktorý disponuje až 5,7-palcovým panelom. Ide teda o väčšie zariadenie, ktoré svojimi rozmermi nemusí vyhovovať každému. Napriek tomu je ale tento smartfón veľmi atraktívny, a to vďaka svojmu vzhľadu aj hardvérovej výbave.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Obsah balenia

HTC U Ultra je prémiovým zariadením a tomu odpovedá aj obsah balenia. V tom okrem telefónu a nabíjačky s USB C káblom nájdete tiež kvalitné štuplové slúchadlá s USB C konektorom, priehľadný kryt a handričku, ktorá poslúži k čisteniu odtlačkov a nečistôt na zadnej strane.

Konštrukcia: Prémiový obor

HTC U Ultra nie je žiadny “mini” smartfón. Rozmery 162,4 x 79,8 x 8 mm a hmotnosť 170 gramov dávajú tušiť, že ide o väčší smartfón, ktorý nebude do ruky pasovať každému. HTC však v tomto prípade odviedlo na konštrukcii výbornú prácu a vďaka zaobleným hranám a kovovému rámu sa drží v ruke dostatočne komfortne. Ovládanie jednou rukou už samozrejme nie je tak pohodlné ako napríklad pri HTC U Play, no dá sa naň zvyknúť. Ak však od svojho smartfónu nevyžadujete kompaktné rozmery, tak potom by ste s Ultrou nemali mať žiadne problémy. V opačnom prípade sa poobhliadnite radšej po inom modeli s menším displejom, resp. s menšími rámikmi okolo neho.

HTC U Ultra je skutočne štýlovou záležitosťou a hoci sa nemusí páčiť každému, nedá sa mu uprieť svojský štýl. Ten dotvára najmä špeciálna povrchová úprava Liquid surface, ktorá imituje tečúcu kvapalinu. Ultra sa aktuálne dá kúpiť v niekoľkých farebných prevedeniach, my sme pre vás testovali čiernu a modrú verziu. Práve tou sa môžete asi najviac odlíšiť od svojho okolia. Jej nevýhodou ale je, že oproti čiernej na nej viac vidno odtlačky prstov a nečistoty. Aj preto asi výrobca do balenia pridáva aj malú handričku.

Prednú aj zadnú stranu pokrýva odolné sklo Gorilla Glass 5 s dobre zvládnutou oleofóbnou vrstvou. Tá zaručuje bezproblémové kĺzanie prsta po displeji a jednoduché čistenie nečistôt a mastnoty.

Rozloženie ovládacích prvkov je štandardné HTC-čkovské. Napravo sa nachádza ovládanie hlasitosti a tlačidlo zapnutia. V spodnej časti je to zas USB-C konektor a reproduktory. Slot pre nanoSIM a pamäťovú kartu microSD je situovaný navrchu. Čo tu chýba, je štandardný 3,5 mm audio jack, ktorý dnes veľa výrobcov začína nahrádzať univerzálnejším USB-C konektorom. Niekomu bude chýbať iným zasa nie. HTC jeho absenciu kompenzuje USB-C slúchadlami, ktoré prikladá priamo do balenia smartfónu. Škoda, že trochu pozabudol na redukciu z USB-C na 3,5 mm audio jack.

Predná strana neprináša mnoho prekvapení. Nájdete tu displej, prednú 16 Mpix kameru, telefónny reproduktor, dobre reagujúci snímač odtlačkov prstov (fungujúce aj ako home tlačidlo) a dvojicu kapacitných tlačidiel – podsvietených. Tie sú ale aj pre veľké telo smartfónu ťažšie dosiahnuteľné pri ovládaní jednou rukou. Novinkou je prítomnosť “druhého”, menšieho displeja, ktorý sa nachádza hneď nad hlavným zobrazovacím panelom. Tento má 2,05-palca a rozlíšenie 160 x 1040 pixlov – o jeho funkciách si napíšeme neskôr.

Zadná strana už tradične disponuje duálnym LED bleskom, infračerveným zaostrovaním a fotoaparátom, ktorý pomerne výrazne vyčnieva z celej konštrukcie. Objektív je chránený odolným sklom, ktoré je mierne zapustené, vďaka čomu sa tak rýchlo nepoškriabe a nepoškodí.

HTC U Ultra je inak precízne zostrojený smartfón, ktorý spája eleganciu a kvalitné konštrukčné spracovanie. Naše jediné výhrady smerujú k absencii odolnosti voči vode a prachu, a jeho veľkosti. Ak ale hľadáte zariadenie s veľkým displejom a nevadia vám ani väčšie rozmery či hmotnosť, potom ide o ideálny smartfón, ktorý splní vase požiadavky.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

19.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+