MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita

HTC U Ultra je výborne vybavený aj po stránke konektivity. Smartfón podporuje rýchle LTE CAT 11 (600/50 Mbps), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac či Bluetooth vo verzii 4.2. USB konektor typu C je štandardu USB 3.1. Samozrejmosťou je aj prítomnosť NFC, ktoré poslúži napríklad aj pri mobilných platbách.

Výdrž batérie

Smartfón má aj napriek svojmu veľkému displeju pomerne malú kapacitu batérie – len 3000 mAh. Tá postačuje nanajvýš pre jednodňovú prevádzku v nenáročných podmienkach. To znamená, že telefón budete musieť nabíjať každý večer. Ak ho mienite ale používať častejšie a plánujete na ňom hrávať hry a sledovať videá cez Youtube, tak sa pripravte na to, že vás svojou výdržou veľmi neohúri. My sme sa pri našom testovaní dostali v priemere na 28 hodín výdrže s tým, že displej bol aktívny len 3 hodiny a 12 minút. Zariadenie sme pritom využívali len k bežnej e-mailovej komunikácií, chatovaniu cez Facebook Messenger, Slack a sledovaniu sociálnych sietí či čítaniu správ cez RSS. Výdrž teda patrí skôr k podpriemeru triedy a iné smartfóny v tejto cenovej kategórii ponúkajú vo výdrži lepšie výsledky.

Samotná batéria podporuje aj rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0, vďaka ktorému sa dokáže nabiť do 1 hodiny a 42 minút. Samozrejmosťou sú aj úsporne funkcie, ktoré môžu obmedzením niektorých funkcií predĺžiť výdrž o niekoľko hodín. K dispozícii je napríklad aj Režim extrémnej úspory energie, ktorý sprístupní len základné funkcie systému a zariadenia.

Záverečné hodnotenie: HTC U Ultra

HTC U Ultra patrí dnes k najlepším smartfónom na trhu. Trochu zamrzí, že za cenu, ktorá sa pohybuje na úrovni 700 eur neponúka úplne najnovší procesor Snapdragon 835. Taktiež rozmermi nejde práve o najmenší smartfón na trhu. Ak vám ale nevadia väčšie proporcie a hmotnosť, a od smartfónu vyžadujete veľký displej, tak potom ide o zaujímavú alternatívu k dnešným vlajkovým lodiam. HTC U Ultra ponúka totižto výkonné komponenty, skvelý fotoaparát, displej aj unikátne dizajnové spracovanie, ktorým sa najmä v modrej farbe odlíšite od svojho okolia. Na druhej strane musíme povedať, že cena mohla byť podľa nás o niečo nižšia, hlavne pri pohľade na novú vlajkovú loď HTC U11, ktorá sa má predávať za 750 eur. V prospech zariadenia nehovorí ani podpriemerná výdrž na jedno nabitie, či absencia odolnosti voči vode, ktorá sa v tejto cenovej kategórii stáva štandardom.

HTC U Ultra

Plusy:

  • Kvalitný displej s 2K rozlíšením
  • Kvalitné 4K video
  • Konštrukčné spracovanie
  • Dizajn

Mínusy:

  • Nie je odolný voči vode
  • Výdrž na batériu
  • Trochu vyššia cena
  • Zadný kryt je magnetom na odtlačky
  • Diskutabilné využitie druhého displeja
19.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+