MojAndroid

Virtuálna realita dnes hýbe svetom technológií a dôkazom toho nie sú len neustále pribúdajúce nové produkty. Myslí si to aj známy taiwanský výrobca HTC, ktorý len začiatkom roka predstavil finálnu verziu VR okuliarov Vive, ktoré vytvoril v spolupráci s Valve. CEO spoločnosti Cher Wangová považuje dokonca virtuálnu realitu za dôležitejšiu ako smartfóny, čo by mohlo naznačovať budúce orientovanie sa spoločnosti. Nečakajte však, že HTC úplne zmení svoje smerovanie. Podľa najnovších informácií totižto plánuje vytvorenie úplne novej spoločnosti, ktorá by pod svoje krídla vzala práve projekty spojené s virtuálnou realitou.

Samozrejme, všetky tieto informácie sú zatiaľ len dohady a nič nebolo oficiálne potvrdené. Vo vzduchu visí mnoho otázok, ktoré je potrebné zodpovedať. Napríklad, bude spoločnosť úplne samostatná? Bude mať nový názov a bude sa viac dištancovať od samotného HTC? To zatiaľ nevieme, je však pravdepodobné, že odpovede na tieto otázky sa dozvieme už čoskoro. Vo virtuálnej realite vidíme ale aj my veľký potenciál, ktorý môže v konečnom dôsledku pre HTC znamenať aj záchranu. V posledných rokoch sa totižto výrobcovi na poli smartfónov až tak nedarí.

Aktualizácia: HTC oficiálne poprelo akékoľvek dohady o zakladaní novej spoločnosti. Potvrdilo však, že vo vývoji virtuálnej reality sa chce angažovať aj naďalej.

Zdroj: pocketnow

19.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+