MojAndroid

HTC dnes na CES v Las Vegas predstavil novú generáciu virtuálnych okuliarov Vive Pre. Tie taiwanská spoločnosť, podobne ako prvú generáciu okuliarov Vive, vyrobila v spolupráci s Valve. Tá okrem upravené dizajnu ponúka a menšie rozmery a systém uchytenia, ktorý je pohodlnejší a stabilnejší. Po vizuálnej stránke sme sa dočkali jasnejšieho displeja, ako aj niektorých vymeniteľných častí okuliarov. Vďaka tomu ich budú môcť nosiť aj majitelia s okuliarmi, či s rôznym typom tváre.

„Keď sme prvýkrát oznámili príchod Vive pred desiatimi mesiacmi, mali sme ambiciózny cieľ. A to zásadne a navždy zmeniť spôsob, akým ľudia komunikujú so svetom,“ hovorí Cher Wang, predsedníčka predstavenstva a CEO spoločnosti HTC. „Odvtedy zaznamenal Vive neobyčajne pozitívnu väzbu od médií, odvetvia, komentátorov, spotrebiteľov a stoviek partnerov a značiek, s ktorými sme spolupracovali s cieľom ponúknuť inšpiratívny a dynamický obsah v oblasti virtuálnej reality. Prísľub virtuálnej reality je však oveľa širší. Dnes stojíme na počiatku novej éry. Vive vytvára svet, kde jediným obmedzením je ľudská predstavivosť.“

Vynovený dizajn náhlavnej súpravy Vive bol prepracovaný tak, aby ponúkol väčšie pohodlie pre užívateľa a zvýšil mieru virtuálneho zážitku. Náhlavná súprava je teraz kompaktnejšia a ponúka nový dizajn popruhu, ktorý zaisťuje väčšiu stabilitu a rovnováhu. Zdokonalený vizuálny systém s jasnejším displejom a vylepšeniami obrazu ponúkne ešte hlbší pocit z virtuálneho zážitku. Vymeniteľné penové vložky na vnútornej strane a tesnenie v oblasti nosa zabezpečia pohodlné a bezpečné používanie. Vive Pre je možné ľahko upraviť, aby perfektne sadla na každý typ tváre a bola kompatibilná s rôznymi druhmi okuliarov.

Vive Pre prináša prvky reálneho sveta do ríše virtuálnej reality. Novo vyvinutá predná kamera vám umožní robiť viac tak vo vnútri, ako aj mimo vášho virtuálneho sveta zmiešaním fyzických prvkov do virtuálneho priestoru. Byť schopný si sadnúť, nájsť svoj nápoj a pokračovať v rozhovore bez toho, aby ste si dali dole náhlavnú súpravu, je len začiatok toho, čo všetko je možné.

Pre dokonalý zážitok z virtuálnej reality boli ovládače pre Vive prerobené a vylepšené, ponúkajú lepšiu ergonómiu, oblejšie hrany, väčšiu rovnováhu, nové textúrované tlačidlá a priľnavé podložky pre komfortnejší pocit v ruke. Nová dvojfázová spúšť umožňuje hladkú interakciu s predmetmi a hmatová odozva dodáva životne dôležitú spätnú väzbu o vašich interakciách s virtuálnym svetom. Ovládače sú vybavené integrovanými dobíjacími lítium-polymérovými batériami s microUSB portom pre nabíjanie. Na jedno nabitie poskytnú viac ako 4 hodiny prevádzky.

Základňové stanice Vive boli tiež prepracované, aby boli viac kompaktné, tichšie a zabezpečili zlepšené sledovanie. Komerčné spustenie Vive je naplánované na apríl 2016, ale spoločnosti HTC a Valve začnú nový rok tým, že pre vývojárov dajú k dispozícii ďalších 7000 zariadení.

HTC-Vive-product-4 HTC-Vive-product-2

Zdroj: phonearena,

5.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+