MojAndroid

Spoločnosť HTC si na predvianočné obdobie prichystala skutočnú špecialitu. HTC One A9 je zaujímavé zariadenie, ktoré sa vymyká zo štandardov spoločnosti. Neúspechy v posledných obdobiach sú ale jasným náznakom, že tradičný taiwanský výrobca smartfónov potrebuje zmenu a HTC One A9 ňou môže byť.

Telefón zaujme najmä svojou originalitou – nie je to tradičná vlajková loď z radu One a zároveň nejde o extrémne dostupný model z radu Desire. One A9 si ide svojou vlastnou cestou a snaží sa zaujať overenými kvalitami.

oneA91

Tými sú pekný displej, dobrý výkon a elegantný vzhľad. Práve dizajn telefónu môže byť trochu kontroverzný – podobnosť s najnovšími iPhonmi je očividná, no ako uvádza samotný výrobca, ani Apple nie je vynálezcom tohto dizajnu (viď HTC One M7/M8/M9). Táto debata ale nemá veľmi zmysel – na trhu sú desiatky telefónov, ktoré sa na seba veľmi podobajú a ak sa o technológie nezaujímate, často ich na prvý pohľad ani nerozoznáte.

HTC One A9 tak nie je výstredné zariadenie, ale je jedinečné svojimi ďalšími kvalitami. Nesnaží sa získať si srdcia ľudí túžiacich po najvýkonnejšom zariadení. Spoločnosť stavila na to, čo je dnes v mnohých modeloch potlačovaná kvalita – užívateľský zážitok. Netreba pochybovať o tom, že nový procesor Snapdragon 617, 2 či 3 GB RAM a najaktuálnejší systém Android Marshmallow budú mať akýkoľvek výkonnostný problém. Nadstavba HTC Sense patrí dlhodobo medzi naše najobľúbenejšie a ak výrobca ešte doplnil novinky, ktoré ponúka systém Android Marshmallow, zrejme sa máme znovu na čo tešiť. Výborné je tiež to, že HTC nerobilo kompromisy – k dispozícii je čítačka odtlačkov prstov a veľmi netradične aj 5-palcový OLED displej. HTC bolo známe najmä svojimi vydarenými LCD panelmi, a tak sme aj my zvedaví na to, ako bude vyzerať táto novinka.

one-a9-colors-three

To ale nie je všetko. HTC One A9 je jedným z absolútne prvých zariadení, odhliadnuc od Nexusov, ktoré s novým systémom funguje. Tento fakt jasne naznačuje filozofiu tohto smartfónu a potvrdil to aj samotný výrobca – HTC garantuje, že One A9 dostane aktualizáciu na najnovší systém Android maximálne do 15 dní od jej uvoľnenia pre smartfóny Nexus. To je niečo, čo negarantuje žiaden iný výrobca Android zariadení a je skvelé, že HTC takto myslí na zákazníkov, ktorí si už od spoločnosti zariadenie kúpili.

Náš tip
Najlepšia vec na HTC One A9? Ultrarýchle aktualizácie

Ak zmixujeme všetky tieto ingrediencie dokopy, dostaneme naozaj skvelý recept. Atraktívny dizajn, špičkový hardvér, aktuálny softvér a garanciu starostlivosti o užívateľov, aká sa len tak nevidí. A cena? 399 USD je iba zlomok toho, čo zaplatíte za iné vlajkové lode. Samozrejme, tie môžu byť výkonnejšie a kvalitnejšie v mnohých smeroch, no je otázne, či výrazný cenový rozdiel opodstatňuje tieto kvalitatívne detaily.

Ak už nič iné, HTC sa týmto zariadením aspoň ukázalo ako výrobca, ktorý vie priniesť niečo nové. Zariadenia posledných období neboli ani zďaleka revolučné a aktuálna vlajková loď HTC One M9 iba podčiarkuje nedostatok inovácií. Naopak, One A9 je úplne novým zariadením, ktoré sa vymyká štandardom spoločnosti. Keďže tie v poslednej dobe neprinášali ovocie, možno práve táto novinka prinesie želané výsledky. Čo si myslíte vy? Páči sa vám nové HTC One A9? Dali by ste spoločnosti ďalšiu šancu? A myslíte si, že bude novinka dobrým odrazovým mostíkom pre navrátenie spoločnosti na piedestál, na ktorom ešte pred niekoľkými rokmi stála? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Páči sa vám nový HTC One A9?

Loading ... Loading ...

22.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+