MojAndroid

Posledné mesiace nasvedčovali tomu, že HTC sa už dostalo z mínusových čísel, no zdá sa, že mesiac apríl dokázal úplný opak. Mesiac apríl bol pre taiwanského výrobcu najhorším za posledných 6 rokov, pričom príjem spoločnosti predstavoval len 440 miliónov dolárov. To je v porovnaní s minulým rokom 39-percentný pokles. Apríl pritom býva pre tohto výrobcu najsilnejším mesiacom, čo však nie je prípad tohto roka. Príčinou majú byť slabé predaje vlajkovej lode HTC One M9, ktorá nedokázala vzbudiť dostatočný záujem.

HTC_posts_worst_April_in_6_years__due_to_poor_One_M9_demand

Dôsledkom slabých predajov je podľa viacerých teórií nedostatočná inovácia oproti predchádzajúcemu modelu One M8, problémy s procesorom Snapdragon 810 a odhalenie modelu One M9+, ktorý v niektorých parametroch predbieha klasickú verziu M9. HTC by mohlo zlý finančný vývoj zvrátiť predajom verzie E9+, ktorá je lacnejšou verziou vlajkovej lode, táto sa však dostane pravdepodobne len na trhy a Ázii. BNP Paribas odhaduje, že HTC tento rok predá len 18 miliónov smartfónov, čo predstavuje 14% medziročný pokles. HTC tak bude mať čo robí, aby nie príliš svetlé vyhliadky zvrátilo.

Zdroj: androidauthority

 

5.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+