MojAndroid

Ako sme sa v poslednom období presvedčili, hra nemusí mať množstvo levelov alebo grafiku konzolovej kvality, aby si získala fanúšikov. Niekedy je menej viac a s týmto mottom prichádza aj nová akčná platformovka VVVVVV.

Na prvý pohľad sa síce nebude zdať, ako by hra patrila medzi novinky, no nenechajte sa oklamať. VVVVVV je veľmi vydarená a najmä nesmierne náročná hra, ktorá má potenciál nalákať obrovské masy hráčov, ktorí sa budú všemožne snažiť prejsť niekedy až neuveriteľne ťažké levely. V hre sa zhostíte role kapitána Virdiana, ktorý sa nachádza, na vesmírnej stanici. Bohužiaľ, zmizla vám celá posádka a vašou úlohou bude ju v množstve levelov znovu nájsť. V ceste vám však bude stáť množstvo nepriateľov a čo je najhoršie, kapitán Virdian nevie skákať. Vie sa pohybovať iba doľava a doprava, no má jednu dôležitú vlastnosť – dokáže meniť gravitáciu. Vďaka tomu je hra o poznanie náročnejšia, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Navyše, s pribúdajúcimi levelmi sa náročnosť iba stupňuje, objekty a nepriatelia sa začínajú pohybovať, a tak si môžete byť istí, že kým jednotlivé levely dokončíte, nespočetne veľakrát zomriete.

vvvvvv5 vvvvvv4 vvvvvv3 vvvvvv2

Hra je celá ladená v retro štýle – kockatá grafika a aj hudba pripomínajúca počítačové hry spred dekády pôsobí veľmi vľúdne a na poli super-moderných vychytávok s perfektnou grafikou vyniká svojou jednoduchosťou. V Obchode Play sa nachádza od včera a v prípade záujmu za ňu budete musieť zaplatiť 2,45€. Doposiaľ má však veľmi vysoké hodnotenia a ak sa rozhodnete do nej zainvestovať, môžte tak urobiť aj kliknutím na náš widget.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=sf06P-_1lkU]

Verzia: 1.02
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: 2,45 €
Verzia: 1.02
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: 2,45 €

Zdroj: Phonearena

14.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+