MojAndroid

Pred viac ako týždňom sme vás informovali o hoaxe, ktorého podstata bola to, že vraj niekomu prišla SMS správa o pozitívnom výsledku, aj keď nešla na testovanie. Hoaxy a podvody – Polícia SR na Facebooku majú pre náš aktualizáciu tohto prípadu. Pani autorka (Denisa) pôvodného príspevku sa zaň ospravedlnila a už dávnejšie ho odstránila.

Pani Denisa sa síce ospravedlnila, no príspevok sa šíri ďalej

Tým to celé nekončí. Polícia SR na Facebooku informuje o tom, že účet s menom “Ruzena Antolova” ho šíri aj naďalej vo forme screenshotu – snímky obrazovky. Konšpirácie a hoaxy sa dobre šíria, rovnako tak ako aj bulvár a tento príspevok získal neuveriteľných 9 000 zhliadnutí. To mohlo vyústiť k dosahu viac než 100 000 používateľov.

Pôvodná autorka Denisa sa za jeho vytvorenie ospravedlnila. Sama, bez akéhokoľvek vyzvania, napísala Polícii SR a ospravedlnila sa. Je to vzácne, keď si niekto, kto vytvorí hoax, vstúpi do svedomia a ospravedlní sa. Pani Denisa napísala:

“Urobila som chybu, keď som to zverejnila na základe toho, čo mi len kolegyňa povedala a bez overenia, či je to pravda. Je mi to ľúto. (…) Nevedela som, že to bude mať taký dopad. Ešte raz sa ospravedlňujem.”

Hoax sa však naďalej šíri ako snímka obrazovky:

Hoax, za ktorý sa pani Denisa ospravedlnila
Hoax, za ktorý sa pani Denisa ospravedlnila sa však naďalej šíri.

Preto Polícia SR vyzýva ľudí, ktorí tento príspevok nájdu, aby ho nahlasovali priamo Facebooku a ten by ho mal následne zamazať.

Náš tip
Radosť: Nový operátor štartuje už dnes, dozvedeli sme sa všetky informácie
25.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+