MojAndroid

Ako málo stačí na to, aby ľudia uverili každej hlúposti. Hoax je slovo, ktoré sa v poslednom čase skloňuje stále častejšie. Nezmyselné informácie sa šíria doslova raketovou rýchlosťou, najmä medzi používateľmi sociálnych sietí. V čase koronakrízy je Facebook posiaty statusmi, ktoré si vymýšľajú doslova nezmyselné klamstvá. A ľudia tomu veria. Samozrejme, nie všetci, no zdieľaním sa tieto statusy rýchlo šíria medzi obyvateľstvom.

Momentálne sa Slovenskom šíri ďalší konšpiračný status o tom, že Slovensko bude až do konca roka 2020 úplne uzatvorené. Neotvoria sa hranice, továrne, školy, kúpaliská, hotely, firmy, proste nič. Ide o jasný hoax.

hoax korona

Opatrenia sa budú uvoľňovať, nie sprísňovať

Vláda Slovenskej republiky len nedávno oznámila plán otvárania prevádzok. Na základe toho, ako zodpovedne sa budú ľudia správať, bude Slovensko otvárať ďalšie a ďalšie podniky, športoviská a podobne. Plán je rozdelený na 4 časti, pričom každá nasleduje dva týždne po tej predchádzajúcej. Vždy sa stretne krízový štáb a rozhodne o ďalšom postupe.

slobodny vysielac hoax

Hoax na Facebooku

Na tento konkrétny hoax upozornila facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR. Stránka hovorí o tom, že na Facebooku registruje statusy, ktoré majú “zaručené” informácie priamo z Úradu vlády SR.

“Všetky podobné informácie zverejňované na sociálnych sieťach sú dezinformácie. Tvorcovia takýchto hoaxov ich vytvárajú buď preto, lebo sa doma nudia, alebo chcú spôsobiť paniku, alebo hlavne preto, lebo chcú byť zaujímaví a následne sa zabávajú na tom, ako dlho a medzi koľkými ľuďmi ich výtvor koluje.”

Koronavírus živnou pôdou pre falošné správy

Jeden z obľúbených hoaxov “facebookových odborníkov” sa týka vážnosti ochorenia COVID-19. Zrazu sa nám na Slovensku vyrojili zástupy “fundovaných odborníkov”, ktorí vedia viac než lekári bojujúci v prvej línii.

Títo klávesnicoví výskumníci totiž vehementne uvádzajú, že “KORONAVÍRUS NIE JE NEBEZPEČNÝ, JE AKO CHRÍPKA A VŠETCI LEN PREHÁŇAJÚ”. Vraj to videli na YouTube a dokonca konzultovali s kolegami, ktorý odhalili krutú pravdu o 5G sieťach! Nuž, proti takýmto znalcom sa už argumenty hľadajú len veľmi ťažko… alebo nie?

Digital Infospace Security Initiative v spolupráci s Lovci šarlatánov pripravili jasný prehľad rozdielov medzi koronavírusom a chrípkou. Každému by vďaka tomu snáď malo byť jasné, že akékoľvek podceňovanie COVIDu-19 môže mať fatálne následky. Predmetné porovnanie zverejnila facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR.

HOAX: KORONAVÍRUS NIE JE NEBEZPEČNÝ, JE AKO CHRÍPKA A VŠETCI LEN PREHÁŇAJÚÚčet pod názvom "Helena Schmidtová" sa pýta:…

Zveřejnil(a) Hoaxy a podvody – Polícia SR dne Pátek 24. dubna 2020

 

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
Náš tip
Putin zachráni váš telefón a koronavírus priviezli vlakom: HOAXY, ktorým netreba venovať pozornosť

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+