MojAndroid

Zbavenie sa názvu HBO môže spôsobiť, že streamovacia služba bude pôsobiť menej prestížne, ale vo Warner Bros. Discovery chcú, aby mal všetok obsah rovnakú úroveň, informuje TheVerge. Už na jar roku 2023 sa dočkáme spustenia novej platformy, ktorá ponesie meno “MAX.”

Tento názov ešte nebol oficiálne potvrdený, no podľa správ z CNBC ide o najpravdepodobnejší variant. V spoločnosti pracujú aj s pracovným názvom BEAM, čo v preklade znamená lúč.

Aký je dôvod zlúčenia?

Hlavným cieľom spoločnosti je priniesť väčšie množstvo obsahu svojim predplatiteľom. Za rozhodnutím pomenovať platformu MAX stojí fakt, že vo Warner Bros chcú zapracovať obsah HBO k tomu od Discovery bez toho, aby zatienil ostatné jeho súčasti.

Discovery Plus
Zdroj: Discovery Plus

Platforma bude inšpirovaná spoločnosťou Disney a ich Disney+. Tam je obsah rozdelený do sekcií ako napr. Marvel, Disney, Star Wars atď.

Cenová stratégia MAX ostáva zahalená

Bližšie informácie ohľadom cenníka neboli zatiaľ špecifikované. Podľa CNBC stále prebiehajú rokovania vo vnútri Warner Bros.

Spoločnosť očakáva nárast ziskovosti vďaka zvýšeniu počtu odberateľov, a taktiež zvýšeniu príjmov z reklamy. Momentálne obe platformy, HBO Max aj Discovery Plus, ponúkajú lacnejšie mesačné plány s reklamami, ako aj drahšie plány bez reklamy, v ktorých si bez rušenia môžete vychutnať obsah.

Obidve štúdiá spravia všetko preto, aby prilákali nových zákazníkov a udržali si tých terajších. Či sa im to podarí, sa dozvieme až na budúcu jar. Dovtedy sa určite dočkáme viacerých noviniek a bližších informácií o tomto projekte.

Náš tip
Android TV 13: Najnovšia verzia systému je oficiálne tu

7.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+