MojAndroid

Technológie a funkcie, ktoré ponúkajú moderné televízory sa neustále vyvíjajú a zlepšujú. Jedným z najrozšírenejších operačných systémov pre televízory je Android TV. Podľa portálu GSMArena americká spoločnosť Google oficiálne predstavila najnovšiu verziu systému Android TV 13.

Čo prinesie nová verzia systému Android TV 13?

Aj napriek predstaveniu systému je jeho oficiálny príchod do televízorov neznámy, keďže aktualizovanie televízorov funguje omnoho pomalšie. Nová trinásta verzia však neprinesie žiadne zásadné vizuálne vylepšenia.

Android TV
Android TV 13 | Zdroj: GSMArena.com

Medzi najzaujímavejšie zmeny patrí určite vlastné upravenie rozlíšenia a obnovovacej frekvencie počas používania HDMI konektor. Vylepšenia systému sa samozrejme týkajú aj upravenej spotreby energie. Na skvalitnenie audiovizuálneho zážitku vývojári pridali aj funkciu audio manažéra, ktorá po novom podporuje zvukové formáty aj pre viacero reproduktorov.

Pre prípad, že používateľ na televízor pripojí externú klávesnicu, nový update prináša ďalšie spôsoby rozloženia kláves a výber z viacerých podporovaných jazykov. Google pri vyvíjaní Android TV 13 myslel aj na hráčov hier. Tí si vďaka novému mapovaniu tlačidiel na klávesnici a ovládači taktiež prídu na svoje. Nezabudlo sa ani na bezpečnosť súkromia, ktorá je pri aktuálnom množstve hackerských útokov na ešte vyššej úrovni.

Android TV
Android TV | Zdroj: Android.com

Prídavkom sú aj používateľské nastavenia pre používanie mikrofónu pomocou softvéru asistenta. Všetky podrobné úpravy v najnovšom systéme si môžete dodatočne prečítať na stránke Android Developers. Ako sme už spomenuli, zatiaľ nie je zverejnené, kedy sa nový systém dostane medzi bežných používateľov, no šikovnejší používatelia si ho môžu vyskúšať na emulátore pre Android TV.

Náš tip
Zoznam smartfónov Nokia, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 13

6.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+