MojAndroid

Hrať hry vo virtuálnej realite je jednoznačne pohlcujúcejším zážitkom ako pri bežnom hraní sa na PC či s hracou konzolou. Viacerí vývojári sa však snažia spraviť virtuálnu realitu ešte o niečo zaujímavejšiu a tvoria najrôznejšie pomôcky, ktoré nás majú ešte viac vtiahnuť do deja. Tím vývojárov stojaci za nasledujúcim projektom napríklad k virtuálnej realite pridáva zážitok v podobe vesty, ktorá simuluje nárazy, zranenia a podobne.

Náš tip
Nový Samsung Gear VR by mohol prísť s vlastným ovládačom

Vynález sa nazýva Hardlight VR Suit a je to spomínaná vesta s niekoľkými vibračnými časťami. Presnejšie, ide o 16 vibračných prvkov a haptických senzorov, ktoré tvoria systém spolupracujúci s hrami vo virtuálnej realite, ale aj štandardnými PC hrami. Ak vás teda v hre zasiahne guľka či šíp do hrude, vesta vám to dá pocítiť práve v tomto bode. Vychutnať si však môžete aj virtuálny dážď či poriadny šermiarsky súboj. Všetko však určite lepšie pochopíte vďaka nasledujúcemu videu:

Hardlight VR Suit je momentálne vo fáze hľadania podpory na Kickstarteri, no vyzerá to na úspešnú kampaň. Získal tu už polovicu potrebného financovania – a to sa má predávať až od septembra 2017 za cenu asi 423 eur. Treba ešte poznamenať, že už teraz existuje celý rad hier, ktoré sú schopné s Hardlight VR Suit spolupracovať.

Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+