MojAndroid

Jednou z obrovských tém súčasnosti je virtuálna realita. Každý jeden výrobca, ktorý s ňou má čo dočinenia sa snaží, aby bol pocit z digitálneho sveta čo najpresvedčivejší a najpohlcujúcejší. Na výstave CES v Las Vegas sa o to pokúša spoločnosť Cerevo pomocou páru taktilných (dotykových) topánok so spätnou väzbou a ovládačov Cerevo Taclim. Tieto zariadenia majú zatiaľ len podporu Google VR. A čo tieto topánky a ovládače dokážu? Po obutí topánok vraj skutočne dokážete vnímať povrch, po ktorom vo virtuálnej realite chodíte. Či už ide o vŕzganie snehu pod nohami, stúpanie po štrku či dokonca brodenie sa vo vode. Tento efekt je dosiahnutý vďaka taktilným motorčekom umiestneným v prednej a zadnej časti topánky, ktoré ponúkajú spätnú väzbu. Jeden sa tiež nachádza v prúžku, ktorým zvrchu fixuje nohu.

taclim-cerevo_virtualna-realita

Zariadenie Cerevo Taclim zatiaľ neponúka perfektný dojem z pohybu vo virtuálnej realite, no rozhodne je to o niečo zaujímavejšie, ako sa s okuliarmi prechádzať vo svojich vlastných topánkach. Ovládače v rukách zase pripomínajú Oculus Touch, no rovnako – poskytujú zaujímavú odozvu a premostenie s virtuálnym svetom.

taclim-cerevo

Spoločnosť Carevo verí, že onedlho budú spolupracovať aj s väčšími platformami ako je Steam VR, Oculus či PlayStation VR. S podporou Google VR by si totiž zrejme nadlho nevystačili. Nevýhodou Cerevo Taclim je tiež aj vysoká cena. Tá sa bude pohybovať na úrovni kolo 1000 – 1500 dolárov.

Zdroj: gizmodo.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+