MojAndroid

Recyklácia odpadov je veľmi užitočná vec, no aby mohla byť naplno využívaná, musíme vedieť, kde a ako je možné rôzne druhy odpadu recyklovať. Farebne označené kontajnery na domáci odpad nám síce pomôžu s klasickou domácou recykláciou, no ani do modrých či žltých kontajnerov nemôžeme hodiť všetko, čo doma vyprodukujeme. Existujú miesta, kde môžeme zobrať aj ďalšie druhy odpadu, no o tých často ani netušíme. Práve preto existuje aplikácia Green Bin, ktorá nám v tomto smere môže výrazne pomôcť.

Aplikácia obsahuje databázu zberných miest rozdelenú podľa druhu odpadu. Jednoducho v aplikácii vyberiete, aký odpad chcete recyklovať a aplikácia vám ukáže najbližšie miesto, kde s takýmto odpadom manipulujú. To sa môže týkať zostatkových liekov, batérií či stavebného odpadu, čo sú všetko veci, ktoré by sme do bežných kontajnerov hádzať nemali.

Green Bin 1 Green Bin 2 Green Bin 3

Aplikácia ponúka jednoduché prostredie a dostatok informácií o miestach zberu odpadu, vrátane adresy a otváracích hodín. Žiaľ, databáza nie je veľmi rozsiahla a v rôznych menších mestách a obciach na Slovensku vám zrejme aplikácia nepomôže. Aj to by sa ale časom mohlo zmeniť, pretože nápad aplikácie je výborný a teraz je už potrebné iba pozbierať dostatočné množstvo dát k tomu, aby bola aplikácia využiteľná pre čo najväčšie množstvo používateľov. Nič vám ale nebráni v tom aplikáciu vyskúšať a zistiť, či by vám mohla pomôcť s recykláciou odpadu vo vašom okolí.

Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

6.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+