MojAndroid

O tom, že internetový gigant Google pracuje na vlastnom riešení inteligentných hodiniek s optimalizovaným Androidom sme počuli už niekoľkokrát. Najnovšie správy však môžu dokazovať, že Google chová záujem o tento projekt dlhšie, než sme predpokladali. Google totižto tajne získal výrobcu hodiniek s Androidom WIMM ešte niekedy v minulom roku.

WIMM One

V roku 2011 vydala neznáma spoločnosť WIMM svoje prvé hodinky WIMM One s optimalizovaným Androidom, ktoré získali pomerne dobré recenzie. Súčasťou bola aj vlastná platforma, ktorá umožňovala developerom vytvárať aplikácie pre využitie v hodinkách. Autori v tejto súvislosti spustili aj vlastný obchod s aplikáciami, ktorý je doteraz dostupný na internete, na tomto odkaze. V minulom roku však WIMM náhle utíchol až na jedno vyhlásenie, že spoločnosť uzavrela “exkluzívny a dôverný vzťah” a nebude pokračovať vo svojej súčasnej produktovej línii. Hovorca spoločnosti Google potvrdil získanie firmy WIMM a predpokladá sa, že dohoda sa stala práve keď to vo firme WIMM utíchlo. Google tak získal talentovaný tím, ktorý určite pracuje na vlastných hodinkách z produkcie Googlu.

Zdroj: phonearena

31.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+