MojAndroid

O tom, že streamovacia herná služba Google Stadia končí, vieme už od septembra minulého roka. Možno si teraz hovoríte, že čo urobiť s gamepadom, ktorý máte zakúpený. Nezúfajte, budete ho môcť používať aj naďalej, s inými platformami.

Služba informovala o tom, že na ňom spustí Bluetooth rozhranie, takže bude pripojiteľný k akejkoľvek hracej konzole. Predplatiteľov čaká ešte pár dní pred ukončením jedno prekvapenie v podobe novej hry.

Hra s názvom Worm Game bola v Stadii ešte predtým, ako Stadia vôbec oficiálne vyšla. Ide o jednoduchý titul, ktorý bol použitý na testovanie mnohých funkcií služby, teraz si ho môžete zahrať aj vy.

“Hru roka nevyhrá, ale tím Stadia strávil hraním hry VEĽA času. A teraz sa o to s vami chceme podeliť. Ďakujeme za hranie a ďakujeme za všetko.”

Tím Stadia

Google Stadia oficiálne končí. Zákazníci dostanú svoje peniaze späť

30.9.2022

Ak ste jedným z ľudí, ktorí využívajú hernú službu Google Stadia, tak vás asi nepoteší najnovšie oznámenie spoločnosti Google. Podľa vyjadrenia na jej oficiálnom blogu bude táto herná platforma ukončená. Čo je dôvodom?

Google Stadia končí, spoločnosť vráti zákazníkom peniaze

Google spustil službu pred niekoľkými rokmi. Hlavným jej poslaním bolo umožniť streamovanie populárnych herných titulov na mobilných zariadeniach. Napriek tomu, že bola postavená na silnom technologickom základe, tak si nezískala medzi používateľmi taký záujem, aký by spoločnosť očakávala. Americký gigant tak urobil podľa vlastných slov ťažké rozhodnutie a rozhodol sa hernú streamovaciu službu ukončiť.

Google Stadia 1
Google Stadia | Zdroj: Stadia

Spoločnosť tvrdí, že vráti všetky nákupy hardvéru Stadia prostredníctvom obchodu Google Store a všetky hry a nákupy obsahu v nich uskutočnených prostredníctvom obchodu Stadia. Väčšina refundácií by mala byť dokončená do polovice januára 2023. Hráči budú mať naďalej prístup do svojej knižnice hier až do 18. januára 2023, aby mohli dokončiť rozohrané hry. Podrobností o refundáciách sú pre hráčov k dispozícii v Centre pomoci.

Mohlo by vás zaujímať:

Spoločnosť Google by chcela technológie platformy Stadia uplatniť v iných Google produktoch, ako je YouTube, Google Play alebo v rozšírenej realite (AR). Na hernom trhu chce byť aj naďalej aktívna a bude aj naďalej investovať do nových nástrojov, technológií a platforiem, ktoré podporujú vývojárov, priemyselných partnerov a iných tvorcov hier.

Pokiaľ patríte k používateľom služby Stadia spoločnosti Google, tak sa môžete v diskusii podeliť o váš názor na oznámenie o jej ukončení.

Náš tip
Štedrá nádielka od Samsungu. Tieto telefóny a hodinky dostali najnovšie aktualizácie
16.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+