MojAndroid

Samsung je jednoznačne lídrom v aktualizovaní svojich smartfónov. Či už z pohľadu dĺžky podpory, ale aj rýchlosti. Pre svoje najlepšie modely má pripravené až 4 veľké aktualizácie operačného systému Android a 5 rokov bezpečnostných aktualizácií. To je dokonca viac ako samotný Google a jeho Pixely.

Samsung Galaxy A12

Samsung Galaxy A12 farby
Samsung Galaxy A12 | Zdroj: Samsung.com

V poslednom období tento juhokórejský výrobca opäť aktualizoval niekoľko svojich modelov, ktoré dostali najnovšie bezpečnostné záplaty. Majitelia telefónu Samsung Galaxy A12 sa môžu tešiť z tej septembrovej, ktorú výrobca stihol vydať ešte v septembri. Pokiaľ zoberieme do úvahy to, že ide o jeden z najlacnejších minuloročných modelov, takto rýchle aktualizácie nás určite tešia.

Séria Galaxy S22

Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vlajková séria Samsung Galaxy S22 v týchto dňoch dostáva dokonca októbrovú bezpečnostnú záplatu, aj keď stále máme september. To ale nie je nič nezvyčajné, v prípade Samsungu sme si na to už akosi zvykli.

Séria Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 5G zadna strana
Samsung Galaxy S21 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Októbrovú bezpečnostnú záplatu teraz dostáva aj séria Samsung Galaxy S21 z minulého roka. Sammobile tvrdí, že už aj v Európe, takže v najbližších dňoch by mala doraziť aj na zariadenia, ktoré boli kúpené na Slovensku.

Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy A71
Samsung Galaxy A71 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

To stále nie je všetko. Ďalším aktualizovaným smartfónom je Samsung Galaxy A71. Ide o dvojročný model vyššej strednej triedy, ktorý by mal mať tiež zaručenú veľmi dlhú softvérovú podporu. A keďže teraz dostáva septembrovú bezpečnostnú záplatu, vyzerá to tak, že Samsung neklamal a podpora bude naozaj trvať poriadne dlho.

Samsung Galaxy Watch3

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na rad prišli aj smart hodinky, no tentokrát nejde o najnovší model. Aktualizáciu v týchto dňoch dostávajú obľúbené Samsung Galaxy Watch3. Posledný model, ktorý bol postavený na operačnom systéme Tizen, ktorý vyvíjal samotný Samsung. Novšie modely už bežia na systéme Wear OS.

Náš tip
Aktuálne: Zoznam Samsung smartfónov, ktoré dostanú Android 13 a One UI 5 ešte v tomto roku
30.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+