MojAndroid

Obmedzenie pre prístup do služby Google Stadia, ktoré vyžadovalo prihlásiť sa pomocou Google účtu, by malo byť čoskoro zrušené. Podľa portálu ChromeUnboxed to vyplýva z vyjadrení na vývojárskom kongrese Google For Games Developer Summit 2022.

V službe Google Stadia pôjde hrať bezplatné hry bez nutnosti účtu

Samozrejme sa budete musieť aj naďalej prihlásiť do svojho účtu, aby ste si mohli kupovať hry alebo platiť za DLC a doplnky. To isté je nutné, aby ste mohli posielať správy svojim priateľom alebo sa pripojiť k skupinovým rozhovorom. Teda prakticky k všetkému, čo vyžaduje, aby ste mali nejakú identitu v službe.

Google Stadia 1
Google Stadia | Zdroj: Stadia

Už však nebudete musieť zadávať používateľské meno alebo heslo, aby ste si mohli pozrieť ponuku hier v službe. Zároveň si budete môcť vyskúšať bezplatné hry bez nutnosti Pro účtu. Google uvádza, že táto funkcia bude spustená v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov, takže musíte byť ešte nejakú dobu trpezliví.

A čo týmto krokom Google sleduje? Možnosť hrať hry bez nutnosti Google účtu by mohlo spoločnosti pomôcť pri posilňovaní používateľskej základne. S rozšírením 5G sietí a rýchleho optického internetu je možnosť cloudových PC hier pre množstvo ľudí stále lákavejšia. A možnosť vyskúšať si to zadarmo a registrácie určite ocenia.

Bezplatné hry v službe Google Stadia, ktoré nebudú vyžadovať účet, sú napríklad Crayta, Destiny 2, HITMAN (bezplatný štartovací balíček), Nine To Five Early Access alebo PUBG: BATTLEGROUNDS. K dispozícii sú aj bezplatné demá k hrám Chorus, Immortals Fenyx Rising, RAINBOW SIX: EXTRACTION alebo Resident Evil Village.

Náš tip
Google Stadia oficiálne prichádza na Slovensko
22.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+