MojAndroid

Spoločnosť Google včera zverejnila na svojom oficiálnom blogu príspevok, v ktorom informuje, že služba Google Stadia bude dostupná v 8 nových krajinách, vrátane Slovenska.

Google Stadia 2

Služba Stadia bola predstavená v roku 2019 s príchodom Androidu 10. Prináša používateľom možnosť hrať vyše 100 hier online pomocou rôznych zariadení, či už smartfónu, počítača alebo tabletu. Stačí sa zaregistrovať pomocou Google účtu.

Ide o takzvané cloudové streamovanie hier, čo znamená, že výpočtová záťaž je vykonávaná na serveroch služby a obsah sa následne prenáša to zariadení. To v praxi znamená, že moderné hry si môžete zahrať aj na hardvérovo slabších zariadeniach. Potrebujete na to len stabilné internetové pripojenie s dostatočnou rýchlosťou – odporúča sa aspoň 10 Mbps.

Ako vstupné zariadenia sú podporované klávesnica + myš (PC), ako aj vybrané gamepady či priamo ovládač Stadia.

Mesiac predplatného Google Stadia Pro zadarmo

Po prihlásení si môžete okamžite zahrať hry ako Destiny 2 či Super Bomberman R Online zadarmo. Všetci noví používatelia služby môžu taktiež získať jeden mesiac prémiovú službu Stadia Pro zadarmo. S ňou získate prístup k množstvu ďalších hier, ktoré môžete hrať úplne zadarmo. Súčasne môžete tituly hrať až v 4K rozlíšení pri 60 FPS s podporou HDR. Po skončení skúšobného obdobia si môžete službu predplatiť za 9,99 eur mesačne.

Ak si nechcete každý mesiac platiť službu Stadia Pro, jednotlivé hry si môžete zakúpiť aj jednorazovo. Niektoré drahšie tituly ani nie sú zahrnuté v prémiovej službe, takže by ste si ich museli kúpiť tak či tak.

Zabudované zdieľanie obrazovky či účet pre celú rodinu

Služba Stadia ponúka hneď niekoľko zaujímavých funkcií. Na vybraných tituloch môžete so spoluhráčmi zdieľať svoju obrazovku alebo sledovať tú ich. Iné tituly, ktoré dávajú hráčovi možnosť rozhodovať o príbehu zas ponúkajú zaujímavú funkciu pre streamerov – počas živého vysielania na YouTube môžu diváci priamo hlasovať o týchto rozhodnutiach v hre.

Google Stadia 1

Do ktorejkoľvek hry sa viete jednoducho pripojiť pomocou odkazu. Všetky svoje hry zároveň môžete zdieľať s členmi vašej rodinnej skupiny a môžete ich nechať hrať na svojich vlastných účtoch.

Stadia – (bezplatne)  Stadia Pro – (9,99 EUR / mesiac)
 • Stadia je dostupná bezplatne pre každého, kto má Gmail účet – stačí sa zaregistrovať na Stadia.com.
 • Nakupujte a nechajte si hry, ktoré chcete hrať.
 • Zahrajte si Destiny 2: New Light bezplatne – stačí len naskočiť a hrať.
 • Hrajte až s 1080p/60fps a stereo zvukom.
 • PLUS, všetci noví používatelia Stadie získajú prístup k prémiovej službe Stadia Pro bezplatne na jeden mesiac.
 • Stadia Pro stojí 9,99 EUR mesačne a ponúka výber bezplatných hier, ktoré môžete zaradiť do svojej knižnice Stadia, nové hry sú pridávané každý mesiac.
 • Vybrané hry zostávajú vo vašej knižnici po celú dobu trvania vášho predplatného Stadia Pro.
 • Hrajte až so 4K/60fps/HDR.
 • Exkluzívne zľavy na hry a prístup k Free Play Days, počas ktorých si môžete vyskúšať nové tituly.
Náš tip
Google Mapy: Street View môžete vytvoriť priamo z vášho mobilu
Stadia
Stadia
Developer: Google LLC
Price: Free
 • Stadia Screenshot
 • Stadia Screenshot
 • Stadia Screenshot
 • Stadia Screenshot
8.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+