MojAndroid

Aktualizácie softvéru sú stále jednou z najdiskutovanejších tém týkajúcich sa systému Android. To, ako sme aktualizácie inštalovali doteraz sa s príchodom systému Android 12 môže zmeniť a Google na tom už usilovne pracuje.

Project Mainline od Google má uľahčiť doručovanie aktualizácií

Podľa informácií na webe androidauthority.com, si zmeny všimol istý vývojár z portálu XDA-Developers. Google začal nahrádzať Android Runtime, skrátene ART, modulom Project Mainline. Ten by mal dopomôcť predovšetkým k aktualizáciám systému pomocou Obchodu Play.

Android nové logo

Android Runtime prekladá kód aplikácií do jednotlivých pokynov pre zariadenie. Ak by Google chcel zmeniť spôsob preloženia kódu v systéme Android 12, mohol by tieto zmeny aplikovať okamžite. Nemusel by čakať až dovtedy, kým aktualizujú systém všetci výrobcovia.

Výhodou tohto modulu je aj to, že na systémové vylepšenia či bezpečnostné záplaty by ste nemuseli čakať týždne či mesiace. Portál androidauthority.com ďalej uvádza, že Google by mohol týmto spôsobom zaistiť väčšiu konzistentnosť aplikácií, keďže sa modul bude správať rovnako na všetkých zariadeniach so systémom Android.

Zaujímavý prístup

Tento plán Googlu je jednoznačne zaujímavým, no ešte stále nie je dotiahnutý do konca. Síce by stále nevyriešil niektoré problémy s aktualizáciami systému, mohol by ale pomôcť v prípade, že bude systém Android potrebovať bezpečnostnú záplatu skôr, ako dorazia bežné plánované záplaty od jednotlivých výrobcov.

Náš tip
Google Pay ruší webovú funkciu, chce pretlačiť novú aplikáciu
26.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+