MojAndroid

Platobný systém Google Pay je vo svete vrátane Slovenska stále používanejší a spoločnosť Google nechce nič ponechať náhode. Preto nedávno predstavila novú verziu jeho mobilnej aplikácie, ktorá prinesie viacero vylepšení. Podľa portálu AndroidPolice chce ale teraz prinútiť používateľov k používaniu aplikácie zrušením jednej webovej funkcie Google Pay.

Peniaze budúci rok cez webové rozhranie Google Pay nepošlete

Zmena sa týka webového rozhrania služby pay.google.com. V rámci neho majú používatelia Google Pay možnosť posielať a prijímať peniaze iným osobám. Veľa z nich si ale už určite všimla upozornenie, že táto možnosť od budúceho roka skončí. Ak budú chcieť niekomu poslať peniaze alebo ich prijať, tak budú musieť použiť novú mobilnú aplikáciu služby. A to môže byť pre veľa ľudí veľkým mínusom.

Google Pay desktop

Veľa používateľov totiž preferuje pre bankové transakcie pohodlie desktopu s plnohodnotnou klávesnicou a myšou pred mobilnou aplikáciou. Platí to nielen pre službu Google Pay, ale aj klasické bankové služby. Mobilná aplikácia je pre nich potom len nástrojom na bezkontaktné platby v obchodoch, reštauráciach alebo čerpacích staniciach. Pravdepodobne to pre nich nebude dôvodom na zrušenie Google Pay, ale určite to veľa ľudí roztrpčí.

Nová aplikácia dokáže nahradiť zrušenú funkciu

Zrušenú funkciu webového rozhrania dokáže samozrejme nová aplikácia Google Pay plnohodnotne nahradiť. Posielanie peňazí druhým osobám bude navyše príjemnejšie vďaka novému rozhraniu. Platby medzi vami a firmami respektíve kontaktmi sa budú zobrazovať vo forme, ktorá pripomína chat. V tomto rozhraní budú dostupné aj skupinové rozhovory, kde si vyžiadate platby za spoločné účty. Hodí sa to hlavne rodinám, ktorých členovia majú spoločný rodinný rozpočet.

Veľa funkcií novej aplikácie dokonca ani webové rozhranie nemalo. Napríklad záložka Insights má poskytnúť náhľad do používateľových výdavkov. Aplikácia automaticky rozdelí platby do rôznych kategórií, pričom už na pohľad vďaka ich zobrazeniu v rôzne veľkých bublinách uvidíte, na čo míňate najviac peňazí.

Prítomné bude aj upozornenie na podozrivo vysoké transakcie a platby, ako aj zobrazenie výdavkov v týždenných grafoch. Aplikácia dokonca dokáže chronologicky zoradiť budúce platby u predplatených služieb. Podporované budú aj sporiace účty a Google Pay vám pomôže s plánovaním sporenia.

Náš tip
Microsoft plánuje priniesť podporu Android aplikácií vo Windows 10
26.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+