MojAndroid

Hudba Google Play tu s nami bola niekoľko rokov. To, že dni tejto služby sú spočítané sme vedeli už skôr, no očakávania sa naplnili až teraz. Google ale ponúka požívateľom kompenzáciu takto veľkej straty v podobe YouTube Music.

Hudba Google Play je mŕtva, no vaše skladby nie

Či už otvoríte aplikáciu, alebo webovú stránku služby Hudba Google Play, v oboch prípadoch zistíte že služba už žiaľ nefunguje. V aplikácií vás taktiež privíta aj animácia pôvodného loga, ktoré sa mení na logo služby YouTube Music.

Podľa informácií na portáli androidpolice.com a ponúknutých možností v aplikácii a webovom rozhraní je jasné, že Google na používateľov Hudby Google Play a ich hudobné knižnice myslel. Preto ponúka možnosť preniesť si vaše skladby do YouTube Music. Pomocou druhého tlačidla si môžete vašu hudobnú knižnicu stiahnuť, prípadne ju odstrániť. Vymazať môžete aj históriu odporúčaní.

Je dosť možné, že aj napriek tomu, že je služba zrušená, aplikácia Hudba Google Play je vo vašom smartfóne stále, no nedá sa odinštalovať. V tomto prípade vám stačí iba otvoriť nastavenia, vymazať všetky dáta aplikácie, odinštalovať aktualizácie a aplikáciu deaktivovať.

Ak ste ozajstným fanúšikom tejto služby a chcete ju používať aj napriek tomu, že už nie je v prevádzke, stačí si nainštalovať staršiu verziu aplikácie Hudba Google Play. V tomto prípade je potrebné ešte zakázať automatické aktualizácie v Obchode Play a aplikácia by mala fungovať rovnako, ako pred tým.

Náš tip
Hudba Play končí, nahradí ju služba YouTube Music
23.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+