MojAndroid

Microsoft sa pohráva s myšlienkou sprístupnenia podpory Android aplikácií pre operačný systém Windows 10. Dočkať by sme sa mali v budúcom roku. Aj teraz máme možnosť na tomto desktopovom systéme spustiť Android aplikácie, avšak len prostredníctvom emulátora. Natívna podpora zatiaľ neexistuje.

Android aplikácie natívne bežiace vo Windows v roku 2021?

Prvé informácie o tejto téme priniesol novinár portálu Windows Central, Zac Bowden na svojom Twitteri. V jeho tweete sa spomína, že sa “šušká o natívnej podpore Android aplikácií v operačnom systéme Windows 10”.

Téme sa bližšie venoval portál Android Authority, ktorý spomína, že aplikácie by sa mali inštalovať priamo prostredníctvom obchodu Microsoftu. Konkrétnejšie informácie o spôsobe implementácie Android aplikácií do Windowsu zatiaľ nie sú známe a nevieme ani to, či budú dostupné len pre PC s ARM procesormi.

Minulosť zatiaľ hovorí, že systémy, ktoré sa pokúšali aspoň sčasti implementovať Android aplikácie nikdy neponúkli zároveň aj podporu Google služieb. Výborným príkladom je spoločnosť BlackBerry, ktorá dávnejšie vo svojom operačnom systéme (BlackBerry OS) ponúkla možnosť inštalovania aplikácií napísaných pre OS Android.

Môže za to Apple?

Apple s predstavením nových MacBookov, ktoré obsahujú čipsety postavené na ARM architektúre povolil aj inštaláciu aplikácií či hier pôvodne napísaných pre operačný systém iOS (iPadOS). A ako už býva zvykom, dobré riešenia od Applu sa snažia využiť aj ostatné spoločnosti. Microsoft by nebol výnimkou. Je preto pravdepodobné, že práve rozhodnutie Applu nakoplo aj ďalšieho amerického giganta a v roku 2021 sa dočkáme veľmi zaujímavých zmien a noviniek.

Náš tip
Android aplikácie zo smartfónu čoskoro spustíte aj vo Windows 10
25.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+