MojAndroid

Smart zariadenia sú stále čím ďalej tým viac populárnejšie. Svoje o tom vie aj spoločnosť Google, ktorá ponúka okrem smartfónov a hodiniek aj produkty inteligentnej domácnosti či mnohé iné. Z času načas sa stane, že niektorý z projektov tohto technologického giganta neuzrie svetlo sveta a skončí len pri plánoch. To bol aj prípad Google Iris, smart okuliarov, ktoré však podľa posledných informácií nakoniec Google možno privedie na svetlo sveta, informuje AndroidAuthority.

Nemôžeme na 100 % povedať, že sa tento produkt od Google dostane aj do predaja, no šanca tu je. Nádej sa objavila po tom, čo si fanúšikovia všimli v APK súborov nové zmeny. Tie naznačujú, čo by sme mohli očakávať v budúcnosti. Vyzerá to tak, že v aplikácii sa objavil riadok kódu, ktorý odkazuje na dúhovku a gestá na aktiváciu Google Asistenta.

google iris
Projekt nemusí byť stratený | Zdroj: CNBC

Okrem toho sa v kóde objavili náznaky akcií, pomocou ktorých dokážete zavolať priateľom alebo nastaviť časovač. Potvrdili nám aj to, že uniknuté informácie patria “iris_device”, ktoré by malo patriť pripravovaným okuliarom. Už v júni tohto roka sa objavili správy, ktoré naznačovali, že projekt Iris stroskotal vďaka viacerým faktorom. Jedným z nich bolo aj prepúšťanie, prerábanie hierarchie či odchod šéfa spoločnosti.

Informácie potvrdili aj zamestnanci

Google tak mal podľa informácií presunúť svoje zamerania na vytvorenie platformy micro XR určenej pre AR okuliare. Tú potom chceli licencovať výrobcom, rovnako ako aj ich mobilný operačný systém. Dvaja zamestnanci potvrdili, že Google Projekt Iris ešte jedného dňa znovu rozbehne. Niektoré tímy tak podľa nich majú stále experimentovať s touto technológiou.

Náš tip
OPPO Find N3 oficiálne: Najlepší skladací smartfón na svete?

20.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+