MojAndroid

Xiaomi je síce jednou z najmladších spoločnosti na trhu, ale patrí k spoločnostiam s najširším portfóliom typov elektroniky. Teraz dokonca predstavila v kategórii nositeľnej elektroniky produkt Xiaomi Mijia Smart Audio Glasses. Ide o okuliare, ktoré fungujú aj ako bluetooth slúchadlá. Informáciu priniesol portál TechGoing.

Xiaomi Mijia Smart Audio Glasses majú štýl, odolnosť a kvalitnú reprodukciu zvuku

Hmotnosť okuliarov je len 38,1 gramov a ich dizajn je navyše veľmi štýlový. Celkovo je na výber 5 typov rámov. Rám je voľne odnímateľný a vymeniteľný a spôsob uchytenia je rovnaký ako v prípade bežných okuliarov. Po stranách je obojstranné ultra-dlhé dotykové ovládanie. Dotyková plocha je dlhá až 30 milimetrov, takže na svojím prstom na ňu určite trafíte. Hlasových asistentov je možné aktivovať dlhým stlačením tejto plochy.

Xiaomi Mijia Smart Audio Glasses
5 druhov rámov | Zdroj: .techgoing.com

Stupeň krytia IP54 má zaručiť odolnosť proti dažďu a prachu. Pre prehrávanie zvuku využívajú okuliare 128 mm2 super dynamickú balančnú jednotku s otvoreným zvukovým poľom. Technológia SBS2.0 ponúka jemné doladenie priestorového zvuku. K dispozícii je aj duálne odhlučnenie respektíve redukcia hluku pri hovoroch. 

Xiaomi Mijia Smart Audio Glasses
Cena okuliarov je v prepočte 105 eur | Zdroj: .techgoing.com

Spoločnosť Xiaomi tvrdí, že pri plnom nabití poskytnú tieto okuliare výdrž batérie rovnajúcu sa 7 hodinám nepretržitého telefonovania a 10 hodinám nepretržitého počúvania hudby. Denná výdrž batérie (pohotovostný režim) je 22 hodín. Xiaomi Mijia Smart Audio Glass podporujú pripojenie až 2 zariadení cez Bluetooth bez manuálneho prepínania. Zaujímavé sú funkcie ako vyblednuté sklo, či detekcia nosenia. Okuliare budú ponúkané na crowfundingovej platforme od 12. do 26. apríla za  cenu v prepočte 105 eur.

Náš tip
Samsung Galaxy S10 5G dostáva aktualizáciu. Sérii Galaxy S10 už však skončila podpora
10.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+