MojAndroid

Záležitosť s močiacim Androidkom na logo Apple obletela pred pár dňami celý svet. A hoci obsahovo rozhodne nejde o najdôležitejšiu správu, predsa len spôsobila zaujímavé zmeny.

Spoločnosť Google sa rozhodla, že pozastaví službu Map Maker, zodpovednú za svetové faux pas so zosmiešnením loga Apple. Služba Map Maker dáva možnosť “Google Recenzentom” z verejnosti prispievať do Google Máp svojimi korektúrami. Samozrejme, je tu určitý systém kontroly príspevkov od týchto používateľov, no ako sme v minulých dňoch videli, má svoje nedostatky. Okrem iného sa po incidente začali množiť podobné pokusy. Google zastavil automatické schválenia či samostatnú správu používateľov. Služba je preto od dnešného dňa pozastavená a bude tak dovtedy, kým nevytvorí nový systém moderovania, kontroly.

Google_produktove_forum

Iba zopakujeme, že 24.apríla sa objavila správa, že v Google Mapách je postavička zeleného robota močiaca na logo Apple. Obrázok naozaj pochádzal z Máp a nachádzal sa pri meste Rawalpindi v severnom Pakistane. Všetky oči sa najskôr upreli na Google, no ako vysvitlo, neniesol priamu zodpovednosť. Za incident bol zodpovedný externý používateľ, no Google sa i tak verejne ospravedlnil a obrázok vymazal. Momentálne teda zavádza prísnejšiu kontrolu.

Zdroj: engadget.com  Foto: productforum.google.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+