MojAndroid

V priebehu rokov sme si už zvykli na neustále narážky veľkých technologických spoločností na úkor najväčších konkurentov. Nie vždy predstavitelia jasne menujú svoju konkurenciu, aj keď z opisu je to zväčša jasné. CEO spoločnosti Apple Tim Cook sa napríklad vlani nechal počas prezentácie počuť, že podľa neho je Android “toxický guláš zraniteľností”. Samozrejme, inžinieri a predstavitelia Google viackrát odpovedali a užívatelia sa na týchto sporoch môžu často len pousmiať. To platí aj o najnovšom počine z dielne Google, kde obrázok hovorí sám za seba.

android-piss-apple

Ak by to nebolo zrejmé, ide o obrázok zo skutočných Google máp. Postavička zeleného robota močiaca na logo Apple sa nachádza pri meste Rawalpindi v severnom Pakistane a všimli si ju najskôr redaktori portálu TeamAndroid. Hoci zväčša sú narážky takýchto veľkých technologických spoločností nepriame, tentokrát niet pochýb o tom, čo sa tu inžinieri Google snažili znázorniť. Dôkaz, že ide o skutočnú polohu na Google mapách, nájdete na tomto odkaze.

Hoci ide iba o neškodný žart, sme zvedaví, ako na to zareaguje Apple. Tieto technologické spoločnosti majú vo svojich radoch niektorých z najinteligentnejších ľudí na svete, a tak bude zaujímavé sledovať, s akou kreatívnou odpoveďou príde Apple. Ostáva nám iba dúfať, že tou kreatívnou odpoveďou nebude žaloba.

Aktualizácia 24.4. o 14:30

Spoločnosť Google sa už stihla vyjadriť na úkor žartíka ukrytého vo svojich mapách. Podľa všetkého ide o príspevok od jedného z užívateľov. Užívatelia totiž môžu sami dokresľovať Google Mapy, vďaka čomu je dosiahnuté, že tieto mapy sú stále aktuálne. Samozrejme, príspevky užívateľov sú schvaľované a kontrolované, no napriek tomu sa niekedy môže stať, že do máp prenikne niečo, čo tam nepatrí. To je zjavne aj prípad tohto žartíku, ktorý tak nemá na starosti Google. Spoločnosť sa tiež zaviazala, že obrázok z máp odstráni hneď, ako to bude možné a situáciu prešetrí.

Zdroj: TeamAndroid via PhoneArena

24.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+