MojAndroid

Viaceré zahraničné i domáce médiá včera informovali o “zaujímavosti” v Google Mapách. Nachádzal sa tam Androidko močiaci na logo spoločnosti Apple, čo viacerých z vás pobavilo. Určite však nejde o niečo, čo by ste chceli mať v prípade Googlu v mapách. Mnohí si mysleli že ide o žart samotného vyhľadávacieho giganta, no pravda je taká, že ide o dielo neprajníka zo služby Map Maker, ktorá slúži na korektúru máp. Hovorkyňa Googlu Mara Harris sa preto dnes ospravedlnila verejnosti a prisľúbila, že Google tento žartík z máp odstráni do niekoľkých hodín.

Z takýchto situácií sa vždy poučíme a neustále vylepšujeme spôsob objavovania, prevencie a riešenia takýchto zlých korektúr v mapách. – povedala M. Harris.

Úkaz v Google Mapách, ktorý sa nachádzal v blízkosti Pakistanu, má na svedomí používateľ so pseudonymom nictricboy. Google však priznal, že nie je jediným, kto využíva Map Maker na vytváranie žartíkov a chybných korektúr máp. Pre niekoho je to druh zábavy a Google proti tomu bude bojovať len veľmi ťažko. Pomôcť by mal proces schvaľovania zmien, ktorý Google do Map Makera zatiaľ nepridal. Možno sa tak udeje už čoskoro.

Náš tip
Google Mapy skrývajú Androidka močiaceho na logo Apple [aktualizované]

Zdroj: WashingtonPost

25.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+