MojAndroid

Google Play onedlho dostane novú aktualizáciu, ktorá je inšpirovaná dizajnom Androidu 12 a nadstavbou Material You. Tieto nové zmeny zatiaľ budú fungovať len na nových vlajkových lodiach, ako napríklad Samsung Galaxy S22, Google Pixel 6 a na niektorých ďalších zariadeniach. Podľa informácií portálu AndroidPolice plánuje Googl Play zmeniť dizajn tlačidiel a ikoniek z hranatých na oblé.

Čo prinesie nová aktualizácia pre Google Play?

Informácie zo zdroja potvrdili, že nový oblý tvar ikoniek sa už pomaly dostáva do smartfónov niektorých používateľov. Väčšina zákazníkov, ktorí používajú smartfóny s operačným systémom Android, si bude musieť na nové tvary ešte chvíľu počkať.

Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Portálu 9to5Google sa podarilo už teraz aktualizovať Google Play. Nové tlačidlá pre inštalovanie, odinštalovanie a aktualizovanie aplikácií vyzerajú naozaj elegantne.

Pri zozname aplikácií je tiež viditeľné, že nové ikony pre ich aktualizovanie sú oveľa okrúhlejšie. Zaujímavý tvar majú aj ikony pri prepínaní jednotlivých sekcií, ako Nainštalované, ktoré majú stále o niečo hranatejší tvar. Táto nová aktualizácia má v podstate za úlohu roztriediť ikonky podľa dizajnu na filtre a tlačidlá.

Nový dizajn pre ikony sa už rozširuje do zariadení po celom svete. Podľa snímok obrazovky sa zdá, že je novinka od Googlu pre Obchod Play už hotová. Preto očakávame príchod aktualizácie s dizajnom Material You pre všetky smartfóny a používateľov už čoskoro.

Náš tip
Pixely dostávajú marcovú aktualizáciu. Rad Pixel 6 bol opäť vynechaný

9.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+