MojAndroid

Je už akýmsi pravidlom, že zariadenia Google Pixel dostávajú bezpečnostnú aktualizáciu v prvý pondelok mesiaca. Tento mesiac sa majitelia týchto telefónov dočkali aj takzvaného “Feature Dropu”, ktorý prináša do systému nové funkcionality. Vďaka viacerým chybám preslávený rad Pixel 6 tento update dostane až neskôr. Informáciu zverejnil portál Android Central.

Aktualizácia zatiaľ na najnovšie Pixely nedorazí

Aktualizácia opravuje množstvo bezpečnostných chýb a aj bugov v používateľskom prostredí. Je potrebné spomenúť opravu problémov s Bluetooth konektivitou, obnovovacou frekvenciou obrazovky či so skenerom odtlačkov prstov. Marcová aktualizácia je dostupná pre zariadenia zo sérií Pixel 3a, Pixel 4, Pixel 4a, Pixel 5 a Pixel 5a. Ako ste si mohli všimnúť, smartfóny Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro sa v tomto zozname nenachádzajú. Podľa slov amerického giganta sa marcovej bezpečnostnej záplaty a “Feature Dropu” dočkajú neskôr v tomto mesiaci.

Huawei P50 Pro vs Google Pixel 6 Pro fotoporovnanie fototest
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Táto správa majiteľov najnovších Pixelov nepoteší, pretože sa opakuje už známa situácia z pred pár týždňov, respektíve mesiacov, kedy bol bezpečnostný update taktiež oneskorený alebo v niektorých prípadoch nedorazil vôbec. Firmvérové označenia pre jednotlivé modely sú známe ako:

  • Pixel 3a (XL): SP2A.220305.12
  • Pixel 4 (XL): SP2A.220305.12
  • Pixel 4a: SP2A.220305.12
  • Pixel 4a (5G): SP2A.220305.12
  • Pixel 5: SP2A.220305.12
  • Pixel 5a (5G): SP2A.220305.12
  • Pixel 6: SP2A.220305.013.A3
  • Pixel 6 Pro: SP2A.220305.013.A3

Na smartfóne Google Pixel 6 Pro pozorujeme ďalšie problémy

OTA aktualizácia bola vypustená včera a ak sa rozhodnete pre jej manuálne vyhľadanie, mali by ste ju ihneď dostať. Na záver by som ako majiteľ smartfónu Google Pixel 6 Pro rád spomenul zopár nových problémov, ktoré som si počas svojho používania všimol. Kvalita telefonických hovorov po pár minútach až sekundách má tendenciu sa radikálne zhoršiť. Druhá strana ma taktiež počuje veľmi zle. Riešením je opakované vykonanie daného hovoru.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Dnes som sa stretol s ďalšími dvoma zaujímavými problémami, ktoré sú opäť spojené s telefonovaním. Keď som zodvihol prichádzajúci hovor, druhú stranu som absolútne nepočul. Ďalší prichádzajúci hovor sa mi nezobrazil na uzamknutej obrazovke. Najskôr som musel telefón odomknúť, potom stiahnuť notifikačný panel a zodvihnúť týmto spôsobom. Keď sa tieto problémy budú vyskytovať aj naďalej, budem musieť prehodnotiť, či je Google Pixel 6 Pro tým pravým telefónom pre mňa.

Náš tip
Tablety s Androidom budú ešte lepšie. Android 12L je oficiálne tu

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+