MojAndroid

Bezkontaktný platobný systém Google Pay sa v posledných dvoch rokoch stal jedným z najúspešnejších produktov spoločnosti Google. Obľubu si našiel aj na slovenskom trhu, kde ho už podporuje väčšina slovenských bánk. Google už dlhšiu dobu uvažuje nad zjednodušením jeho používania v systéme Android, aby ho ešte viac priblížil ľudom. Podľa portálu AndroidPolice teraz takéto zjednodušenie dostávajú prvé smartfóny Google Pixel so systémom Android 10.

Výber platobnej karty cez Power tlačidlo

Majitelia smartfónov Google Pixel hlásia možnosť prístupu služby Google Pay cez Power tlačidlo. Po jeho podržaní sa totiž zobrazí okrem tlačidiel Vypnúť, Reštartovať, Snímka obrazovky a Pohotovostné menu aj obrázok platobnej karty. Nad ňou je nápis Podržať nad čítačkou, čo by malo znamenať, že systém Google Pay je v smartfóne aktívny. Pohybom do strán si môžete vybrať, ktorú platobnú kartu chcete pri platbe použiť. Samozrejme, ak ich máte aktivovaných viacero.

Náš tip
Akcia: 37 platených aplikácií a hier je v obchode Google Play dočasne zadarmo

Nová funkcia zjednoduší ovládanie Google Pay

Nová funkcia by sa mala dať na Pixeloch spustiť cez príkaz com.android.settings.Settings$GlobalActionsPanelSettingsActivity. Časť používateľov má dostupný aj panel Show cards & passes, ktorý zobrazí všetky registrované karty v službe Google Pay. Momentálne sa dá platiť pomocou Google Pay jednoduchým rozsvietením displeja pri sume do 20 eur. Pri vyššej sume je nutné smartfón odblokovať. Pre prepnutie registrovanej platobnej karty je potrebné spustiť aplikáciu Google Pay.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Z Obchodu Play boli odstránené aplikácie obsahujúce rušivé reklamy
26.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+