Google vysvetľuje špičkovú stabilizáciu videa pre Pixel 2. Umelá inteligencia v hlavnej úlohe

13. novembra 2017 1

Smartfóny Google Pixel 2 a Pixel 2 XL prinášajú vskutku fascinujúce fotografické výsledky a to tak na poli fotografie, ako aj na poli nahrávania videa. Špičkovú stabilizáciu obrazu ocenili aj testy DxO Mark a samotný výrobca Google teraz prináša svoje “know-how.” Nie je prekvapením, že smartfón obsahuje elektronickú, ale aj optickú stabilizáciu obrazu. Trik je v súčasnom používaní oboch druhov stabilizácií a ich kombinovaním.

TIP:Android Pay prichádza do Českej republiky. Čo na to slovenské banky? TIP:Google Mapy v novom update prezradia, koľko si počkáte v reštaurácii

Strojové učenie a umelá inteligencia v hlavnej úlohe

Mnohé smartfóny využívajú primárne len elektronickú prípadne len optickú stabilizáciu obrazu. Vylepšenie od spoločnosti Google kombinuje a neustále vyhodnocuje použitie oboch druhov stabilizácie na smartfónoch zo série Pixel 2. Zariadenie využíva okrem iného a dáta z gyroskopu, ale aj algoritmus filtrovania “lookahead.”

Spomínaný algoritmus využíva strojové učenie na odhad, kde by sa telefón mohol posunúť ďalej. Ide tak o zdokonalenie a prídavok k samotnej optickej stabilizácii, ktorá pre zmenu zachytáva reálny pohyb zariadenia. Pohyb virtuálny vytvára spomínaný algoritmus a kombinácia oboch prvkov vytvára dokonalejší efekt posunu a to najmä pri rýchlych pohyboch či efektoch ako posúvajúca brána a pod.

TIP:Files Go – správca súborov priamo od Googlu

Pochopiteľne, aj obraz z týchto smartfónov má isté chyby a občas nie je algoritmom vyhodnotený správne. To má za následok jemné rozmazanie danej sekcie obrazu. Napriek tomu je fascinujúce, ako dokáže Google implementovať technológie súvisiace s umelou inteligenciou do svojich zariadení. Výsledný obraz z voľného snímania pritom pomaly pripomína zábery snímané na príručných statívoch.

Zdroj: engadget, Google Research Blog 

Zapojte sa do diskusie (1)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
Diskusia k článku
  • Luken

    Ja na tom nič úžasné nevidím, strojové učenie sa využíva vo veľkom takmer všade a predikcia pohybu sa používa aj v rámci kompresie pri bežných kodekoch. Pokojne to mohol implementovať ktorýkoľvek výrobca, je to len otázka marketingu… pokiaľ ľuďom stačí OIS alebo digitálna stabilizácia, prečo by priniesli niečo lepšie :-)

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: