MojAndroid

Určite nejeden z vás hľadal v Google Play šikovného správcu súborov po tom čo sa začala pomaly plniť pamäť v telefóne. Niekto používa ES File Explorer, druhý Root Explorer a tretí skvelý Solid Explorer. Pokiaľ ste ale stúpencami oficiálnych aplikácií od Google, tak vám táto spoločnosť čoskoro ponúkne vlastné riešenie – Files Go.

Google prvýkrát predstavil Files Go v rámci Android Go Programu v máji na konferencii Google I/O 2017. Android Go Program sa snaží ponúknuť Android aj telefónom s RAM menšou než 512 MB a malou vnútornou pamäťou. A práve aplikácia Files Go by týmto telefónom mala pomôcť s nedostatkom miesta. Files Go, ako všetky aplikácie od Googlu, sa drží jednoduchého Material dizajnu ale od iných správcov súborov sa líši už na prvý pohľad.

Aplikácia je rozdelená na dve časti – úložisko a súbory. V časti úložisko ste kartami informovaný napríklad o veľkosti, respektíve využití vnútornej pamäte alebo micrSD karty. V ďalších kartách nájdete návrhy na uvoľnenie vyrovnávacej pamäti jednotlivých aplikácií, najväčšie alebo málo používané súbory, ktoré môžete okamžite odstrániť. V druhej časti môžete prehliadať jednotlivé súbory. Narozdiel od iných správcov nie sú súbory zobrazené v koreňovej štruktúre po adresároch ale v 6 kategóriach:

  • Stiahnuté súbory
  • Prijaté súbory
  • Obrázky
  • Videá
  • Zvuk
  • Dokumenty

Tieto súbory môžete bez nutnosti internetu poslať priateľom v okolí, samozrejme, ak majú rovnako nainštalovaný Files Go.

Files Go je zatiaľ v betateste len pre ľudí zapojených do programu Android Go a nie je známe, kedy sa objaví v Google Play plná verzia. Testovaciu verziu si ale môžete stiahnuť tu.

Verzia: 1.0.189786363
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.189786363
Aktuálna cena: Zdarma

zdroj: AndroidAuthority

9.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+