MojAndroid

Spoločnosť Google pomerne často aktualizuje svoje Mapy a prináša čoraz podrobnejšie funkcie. Jeden z novších updatov Google Maps prinesie tiež celkom zaujímavé novinky. V prvom rade, vyhľadávací gigant už uvoľňuje aktualizácie ohľadom čakacej doby v reštauráciách. Aktuálne vám Google Mapy zobrazujú rušnosť prevádzky jednotlivých reštauračných prevádzok v podobe “grafu” s jednotlivými hodinami. Teraz sa tu však má zobrazovať aj čas, koľko v daných hodinách čakáte na jedlo. Môže vám to pomôcť pri rozhodovaní sa, či chcete stráviť čakaním dlhšiu dobu, alebo jednoducho máte naponáhlo a musíte sa vybrať do inej reštaurácie.

Náš tip
Google Mapy vám umožnia dávať podrobnejšie otázky ohľadom miest

Ďalšou novinkou bude kopírovanie súradníc. Stačí ťuknúť na čísla a automaticky sa skopírujú. Táto funkcia sa môže zdať na pohľad “zbytočná”, no môže byť naozaj užitočná, ak sa chcete navigovať na miesto, ktoré Mapy neukazujú blízko cesty. V tom prípade by vás sem tak ľahko nezaviedli. S jednoducho skopírovanými súradnicami to bude ľahšie.

Momentálne síce nevieme, čo to bude obnášať, no niektorý z nových updatov bude určený aj pre “dvojkolesový režim”. V preklade, má ísť najmä o motocyklistov, ktorým Google vylepší navigovanie. Má im nájsť rýchlejšie trasy a skratky.

Zdroj: androidpolice.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+