MojAndroid

Spoločnosť Google má dnes veľký deň. Je to už 25 rokov do jej vzniku a vďačíme jej za veľa inovatívnych riešení. Či už ide o vyhľadávač Google, no pre našich čitateľov je dôležitejší operačný systém Android, ktorý vyvíja práve táto spoločnosť. Ten bol svetu predstavený v novembri 2007.

Google má 25 rokov, prídu aj špeciálne akcie

Google o narodeninách informuje priamo na svojich stránkach a dokonca v súvislosti s nimi chystá aj nejaké prekvapenia. Aké to sú, zatiaľ nevieme. Nemecký Google Store uvádza, že nové ponuky budú k dispozícii 12. septembra a pre viac informácií sa máte zaregistrovať na odber newsletteru.

Nemali by ste prehliadnuť:

Spoločnosť patrí od roku 2015 pod technologickú holdingovú spolonočsť Alphabet, no vznikla už v roku 1998, konkrétne 4. septembra. Založená bola Larrym Pageom a Sergeyom Brinom. Spočiatku išlo o projekt na vyhľadávanie na internete, no rýchlo sa rozvinula do jednej z najväčších technologických spoločností na svete.

Okrem operačného systému Android má Google na svedomí platformu YouTube, obľúbený Google Disk spoločne s office riešeniami, Google Mapy, Gmail alebo najväčší obchod s aplikáciami na svete, Google Play.

Náš tip
Smart Poisťovňa 2023: Optimalizácia stránok poisťovní pre mobilné zariadenia | Porovnanie
4.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+