MojAndroid

Obchod Google Play za posledné roky niekoľkokrát zmenil svoje grafické rozhranie a pridal nové prvky. Podľa portálu PhoneArena čoskoro pribudne ďalšia novinka, ktorá umožní používateľom vidieť, ako Android aplikácia vyzerá na rôznych typoch zariadení.

Novinka spresní aj hodnotenia aplikácií

Portál sa opiera o tvrdenie Twitter účtu @AssembleDebug. Podľa neho sa testuje nová funkcia, ktorá vám umožní v Google Play vidieť, ako vyzerá aplikácia, keď je nainštalovaná na rôznych zariadeniach, ako je tablet, smart hodinky, smart televízor a ďalšie. Dokonca recenzie a počet  hviezdičiek budú zobrazovať výsledok hodnotení, ktoré aplikácia získala na vybratom type zariadenia.

Často sa totiž stáva, že aplikácia môže ma pozitívne recenzie od používateľov smartfónov, ale na smart hodinkách alebo tablete je jej verzia prepadák. Snímky obrazovky, ktoré ukazujú aplikáciu v obchode, sa taktiež zmenia podľa zariadenia, do ktorého sa rozhodnete aplikáciu nainštalovať. Klepnutím na šípku nadol na pravej strane tlačidla „Inštalovať“ budete môcť  nainštalovať aplikáciu na viac ako jedno zariadenie súčasne.

Google Play G Space
Obchod Google Play v rámci G Space | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Novinka je zatiaľ len testovaná a tak samozrejme stále hrozí, že sa jej oficiálne nedočkáme. Táto možnosť je však málo pravdepodobná. Najpravdepodobnejšie je, že sa objaví spolu s niektorou z budúcich aktualizácií systému. Už 7. augusta by mala byť vydaná augustová bezpečnostná záplata systému, ale pravdepodobnejšie je vydanie spolu so stabilnou verziou systému Android 14 koncom leta.

Náš tip
Súboj o 5G vedie Čína. Viac ako 670 miliónov ľudí tam používa 5G smartfón
21.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+